-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Koolitop tegi viis kooli tuhat krooni rikkamaks

Maakonna koolide põhikooliealiste õpilaste esindused võistlesid traditsiooniliselt kolmel võistlusalal: mälumängus, teatevõistluses ja isetegevuses.
“Teist aastat võistlesime süsteemi kohaselt, kus üldvõitjat välja ei toodagi, küll aga saavad iga ala viis esimest preemiaks 500 krooni. Kes suudab rohkem esiviisiku kohti koguda, see ongi kõige võitjam,” selgitas mängu peakorraldaja Valve Heiberg.
Koolitopi esimene etapp, Saaremaa – teemaline mälumäng, tõi võidu Kärla põhikoolile, teiseks tuli Orissaare gümnaasium, kolmandaks Saaremaa ühisgümnaasium, neljandaks Kihelkonna põhikool ja viiendaks Kuressaare vanalinna kool.
Segavõistkondade sportlikus teatevõistluses osutus kõige kiiremaks ja osavamaks Kuressaare gümnaasiumi esindus, kellele järgnesid Kärla PK, Kuressaare VK, SÜGi ja Mustjala PK võistkonnad.
Taidluskava, mille teemaks oli tänavu “Poiss ja tüdruk”, õnnestus 1. – 2. koha vääriliselt ette kanda Lümanda ja Kihelkonna põhikooli esindustel, kolmandaks tuli Muhu PK ja kahte viimast preemiakohta jagasid Orissaare gümnaasium ning Kahtla põhikool.
Nii õnnestus kahel korral esiviisikusse jõudnud Orissaare gümnaasiumil, Saaremaa ühisgümnaasiumil, Kuressaare vanalinna koolil, Kihelkonna ja Kärla põhikoolil teenida oma õppeasutusele tuhat krooni.
“See raha, mille paneb välja omavalitsuste liit oma õpilasürituste finantseerimise fondist, läheb kooli – ja klassiväliseks tööks: kas koolid ostavad mingeid õpilastele vajalikke vahendeid või premeerivad lapsi mõne sõiduga, see jääb nende endi otsustada,” märkis Heiberg.
Iga – aastasest Koolitopist on peakorraldaja sõnul saanud üritus, millest püüavad osa võtta enamasti kõik keskastmeosaga koolid.
“Järjekorranumbrilt seitsmendal Koolitopil osales kaheksateist kooli, igaühe esinduses kuni 15 õpilast. Eriti meeldiv oli, et kohtunike abiliste seas oli palju neid, kes ka ise on kunagi “topanud”,” rääkis Heiberg, kelle sõnul tuleb kiita Kuressaare gümnaasiumi peret, kes oli suure võistluse heaks kordaminekuks ära teinud tubli töö.
Mängu peakorraldaja sõnul on eelmisel aastal käiku läinud uus süsteem, mille kohaselt võtavad ühel suurel võistlusel omavahel mõõtu korraga kõigi koolide võistkonnad, end igati õigustanud. “See annab lastele muu hulgas hea võimaluse teiste koolide inimestega suhelda ja tuttavaks saada,” nentis ta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised