-8 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saarlaste fotod Prantsusmaal näitusel

Les Sables d&rsquo,Olonne&rsquo,i ajalehes avaldatud artikli põhjal pole sealse fotoklubi väljapanek klisheedest fotodel kantud mingist kindlast ideest, töid on inspireerinud vaikelud, hääled, meri. “Näitust rikastavad fotod, mis on saadud otse Eestist,” märgib ajaleht.Johannes Kaju ja Rudolf Sepa fotod sattusid Prantsusmaale näitusele Saaremaa juurtega O&iuml,lm&eacute,e Trichet&rsquo, eestvedamisel.
“Suvel oli Kuressaare kuursaalis üleval Les Sables d&rsquo,Olonne&rsquo,is tegutseva tugeva amatöör – fotoklubi väljapanek, mille tõi sinna väikese lapsena Eestist lahkunud O&iuml,lm&eacute,e (Õilme) Trichet. Tema missioon Eestit ja Saaremaad puudutava huvitava materjali kogumise kõrval oli tutvustada fotode abil saarlastele oma praegust kodukohta, samuti tegi ta siinsetele amatöörfotograafidele ettepaneku näidata oma töid Prantsusmaal,” rääkis Kaju.
Ehkki les Sables d&rsquo,Olonne&rsquo,i fotoklubi esindajad tegid Saaremaal ka ise päris palju fotosid, valisid nad enne lahkumist välja paarkümmend Kaju ja Sepa tehtud jäädvustust Saaremaast. Kaju sõnul huvitusid prantslased väga Saaremaa ehedat loodust iseloomustavatest piltidest, samuti ka fotoseeriatest, mis näitaksid mingi siinse paiga arengut näiteks aastaaegade lõikes.
“Turufoto toetusel lasime piltidest suurendused teha ning saatsime need oma kulu ja kirjadega teele. Et näiteks mulle oli see esimene võimalus oma töid välismaal eksponeerida, leidsin, et võin seekord sellised kulutused teha,” rääkis Kaju, kelle andmetel võib selle näituse puhul tegemist olla esimese saarlastest amatöörfotograafide tööde väljapanekuga Prantsusmaal.
Kui aga fotokontaktid kahe geograafiliselt asendilt ja välimuselt üsna sarnase linna vahel jätkuvad, nagu soovib Sablais&rsquo, ajalehe veergudel fotoklubi president Jean-Louis Boisard, peaks abi saamiseks pöörduma ehk vastavate fondide poole, leidis Kaju.
“On hea, kui kultuurivahetus kahe nii erineva maa vahel toimib, kuid kui tegemist on kellegi loomingu eksponeerimisega, peaks kunstnik saama võimaluse ka ise vaatama sõita, kuidas tema pildid vastu võetakse, kuidas näitus korraldatud on, missugune linn ja koht see üldse on, kus näitus toimub,” märkis ta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised