-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saarlased said osaleda filmivõtetel

“Keegi kaamerasse ei vaata,” kõlab rezhissöör Sulev Keeduse vaikne õpetus osatäitjatele ja seejärel käsklus “läks”.
Kõlekülmas tuules seisab kai ääres kaks paati, täis põgenikke. Ühte paati upitab keegi mees oma kohvrit, teise tiritakse parajasti kahte lammast.
Teiste paadipõgenike hulgas istub filmi peategelane Eetla (Katariina Lauk – Tamm), kes viimasel minutil ümber otsustab, paadist välja hüppab ja läbi vee kaldale tagasi kahlab.Selline on filmi “Somnambuul” algus.
“Siin filmime ainult ühe päeva, kogu edasine tegevus toimub Harilaiu majaka lähedal,” selgitab filmi teine rezhissöör Piret Jaagusoo.
Esimese võttepäeva jaoks on kohale kutsutud Saaremaa Rahvateatri näitlejaid, kohalikke mehi – naisi ning Kihelkonna kooliõpilasi.
Filmitegijad laenasid avakaadrite jaoks ümbruskonnast kokku kuus vankrit ja hulgaliselt muud vanavara. Hobune Miku toodi kohale Reinu talust, lambad Kihelkonnalt ja lehm Hiike vallavanema laudast.
“Kõige raskem oli leida vanu paate,” märgib Jaagusoo.
Kai ääres seisvatest paatidest kuulub üks Harri Hiiuväinale ja sõidab tavaliselt Vilsandi vahet, teise paadi omanik on Tõnis Tasane ja mees teeb sellega rannapüüki.
Teiste hulgas käib kai peal ringi Evald Aavik, kes filmis mängib Eetla isa Gottfridi.”See on Katariina film, meie teised oleme kõrvalosatäitjad,” ütleb Aavik tagasihoidlikult ja lisab, et esimene võttepäev meenutab sünnitust, kus pole teada, kas lapsuke on poiss või tüdruk.
“Siin filmime praegu suured ja keskmised plaanid, siis läheme paatidega kai teise külge ja võtame üldplaanid. Kaugele merele siiski minna ei julge, sest meri ei ole kõige vaiksem,” lisab Jaagusoo. Võttepäev lõpeb Eetla hüppamisega külma vette. Õnneks on näitlejal lubatud riiete alla panna lühike kallipso, mis peab hoidma lauskülmetamisest.
“Väga hea võttepäev oli,” kinnitab õhtul filmi produtsent Kaie – Ene Rääk.
“Somnambuul” peaks esilinastuma jaanuaris 2003.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised