-1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Vallapiir sunnib Pihtla koolilaste vanemaid kukrut kergendama

Septembris hääletas Pihtla vallavolikogu seitsme poolt, ühe vastu – ja ühe erapooletu häälega selle poolt, et jätta jõusse volikogu otsus koolisõidu toetuse lõpetamise kohta neile alg – ja põhikooli õpilastele, kes õpivad teises omavalitsuses asuvas koolis. Neid lapsi on 39.
Näiteks Pihtlas elava ja Kuressaares koolis käiva lapse vanemad peavad igas kuus bussipiletite eest välja käima ligi 200 krooni.
Maavalitsuse haridusosakonna juhataja Raivo Peetersi sõnul on Pihtla valla sisene bussiliiklus halvas seisus ja näiteks Sandla, Pihtla ja Vätta lapsed ei pääse kuidagi Kaali kooli.
“Neil on tükk maad lihtsam linna tulla,” nentis Peeters.
Niisamuti on keeruline laste viimine Sandlas asuvasse lasteaeda.
“Väga pikad marsruudid edasi – tagasi, väga vara peavad lapsed tõusma. Tänagi pidi üks poiss Kaali koolis kolm tundi bussi ootama,” rääkis Peeters.
Kaali ja Sandlasse sõidutab lapsi vallavalitsuse buss hommikul ja tagasi tööpäeva lõpul.
Raivo Peeters sõnas, et kuigi vallal ei ole kohustust toetada kooliskäimist väljaspool omavalitsuse piire, kui sama astme kool endal olemas, peaks Pihtla vallavalitsus siiski tõsiselt mõtlema, kuidas hariduselu paremini korraldada.
“Aga ega keegi teine siin midagi teha saa, vald peab ise oma probleemid lahendama,” täiendas Peeters. Nii mõnigi väiksem vald ei maksa koolisõitu põhikooliealistele kinni, samas käib teistest valdadest mujal tarkust taga nõudmas tunduvalt vähem lapsi kui Pihtlas.
“Kui Kärla valla laps käib Kärla koolis, siis ta saab tasuta sõidu, kui aga Kuressaares, siis me ei maksa. Neid lapsi on minu teada paar tükki,” ütles vallavanem Toivo Vaik.
Samuti ei maksa oma põhikooliealiste teise valda koolisõidu eest Laimjala vald. Vallasekretäri Merike Liiva sõnul käib Orissaares koolis 11 Laimjala valla last.
Kihelkonna vald tasub kõigi õpilaste koolisõidud ja valla piir mingit vahet ei tõmba. Mujal, Kärlal ja Lümandas, õpib umbes viie lapse ringis.
“Pole kunagi probleeme olnud,” ütles vallavanem Aivar Kallas.
Valjala vald maksab koolisõidu toetust kõigile õpilastele.
“Kas ta käib kodus või elab kuskil korteris

Eelmine artikkelLinnajuhtide palgad suurenevad
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised