2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 19. jaanuar 2022

Teatrit aidatakse kreenist välja

10. oktoobril toimunud arutelul Saaremaa teatritegemise olevikust ja tulevikust järeldati, et saaremaine teatrilaev on päris kreenis. Teisipäeval vahetati Saare maavalitsuses Kuressaare Linnateatri tuleviku üle taas mõtteid.
Maavalitsuse kultuurijuhi Lea Kuldsepa sõnul on praegu viimane aeg korraliku arengukava koostamiseks, mis teatrielu edasi viiks. “See “oleks” tulnud teha juba neli aastat tagasi. Kuid mis sellest oleksist enam. Mis tegemata, tuleb ära teha!” kinnitas Kuldsepp.
Arengukava koostamisse kaasatakse nii teatriinimesi kui asjatundjaid teistelt elualadelt. 20 – liikmelises töögrupis osalemiseks on juba nõusoleku andnud Tarmo Berens linnavalitsusest, Liivi Väli, Rein Lember, Rein Rooväli, Ellen Teemus, Helle Kesküla ja Mati Saul rahvateatrist. Ettepanek tehakse linnateatri praegusele juhile Slavik Bõstrovile, mõnele omavalitsusjuhile ja teistele teatrile lähedal seisvatele inimestele.
Töögrupi arutelusid hakkab lisaks Kuldsepale juhtima linnavalitsuse haridus – ja kultuuriosakonna juhataja Anne Keerberg.
“Koos Anne Keerbergiga saame nende inimestega kokku juba järgmisel kolmapäeval, et SWOT – analüüsiga pihta hakata,” sõnas Kuldsepp.Kodutööna tuleb grupi liikmeil järgmiseks koosolekuks teatrist kirja panna kolm tugevat ja kolm nõrka kohta. Seejärel võetakse analüüsimiseks luubi alla kõik plussid ja miinused, võimalused ja ohud.
Lõppeesmärgina nähakse Kuressaare etendusasutuse strateegilist arenguplaani. Mõttetalgute käigus peaks selguma seega, mis nime teatrimaja tulevikus saab – kas jääb linnateatriks, nimetatakse Saaremaa Teatriks või millekski muuks.
Anne Keerberg hindas avakoosolekut töiseks.
“Kõik kohaletulnud inimesed valutavad südant teatritegemise pärast Saaremaal. Otsustasime, mida nädalate kaupa teha, et strateegilise dokumendiga jõuludeks mäele jõuda,” ütles Keerberg.
Lea Kuldsepa kinnitusel võivad teatrihuvilised rahulikud olla: teater ei kao Kuressaarest kuhugi. “Meil on kaks väga kindlat asja: ilus teatrimaja ja tugevad näiteringid, Saaremaa rahvateater – teatrit jagub,” tõdes Kuldsepp.
Linnateatri arengukava hakkab ilmselt kontuure võtma juba novembri lõpus, 16. detsembriks peaks see must valgel paigas olema.
AARE LAINE

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised