-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saaremaa farmid teevad ettevalmistusi eurokontrolliks

Saaremaa Veterinaariakeskuse juhataja Toivo Jürisson ütles Meie Maale, et 28. maist 1. juunini külastab Eestit eurokomison, kes tutuvub eurolitsentsi saanud piimatööstustega ning külastab ka piimatootmisfarme. Eeleinfo kohaselt külastab eurokomisjon nelja piimatööstust ja nelja tootmisfarmi.
Kuigi komisjon ei pruugi Saare maakonda tulla, pidas Jürisson taolist võimlust siiski küllalt tõenäoliseks.
“Kuna meie tööstus alles sai tunnustuse kätte ja teisi piimatööstusi on nad eelnevalt külastanud, võivad nad siia vaatama tulla küll,” märkis Jürisson.
Veterinaariakeskuse juht ütles, et erokontrolli tulekuks valmistub praegu maakonnas 14 farmi, mis kõik asuvad erinevates valdades. Kontrolliks valmistuvad farmid on välja pakkunud maakonna volitatud veterinaarstid. 14 farmi hulgast selgitavad veterinaariakeskus ja veterinaariameti esindajad omakorda lõpuks välja need paar lauta, mida peetakse vääriliseks näidata euroametnike.
“Pole ju mõtet minna sinna, kus pole piimaruumi ega piimajahutit,” selgitas Jürisson.
Kõljala POÜ juht Tõnu Post ütles, et nende ühistu valmistab võimalikus kontrolliks ette ligemale 400 pealist Haeska farmi.
“Nagu igal kevadel küürime ja koristame, aga nüüd vaatame, et oleks gramm veel puhtam ja gramm veel ilusam,” rääkis Post, kelle sõnul mingeid remontöid eurokomisjoni silmarõõmuks siiski ei tehta.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised