-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Politsei viib reformierakondlaste häälteostmise kohtusse

Pikendasime kuu lõpuni uurimise tähtaega, sõnas uurija Helmut Sääsk, kes ei pidanud tõenäoliseks uurimise ja kriminaalasja lõpetamist.
1999. aastal uuris politsei häälte väidetavat ostmist Kihelkonna vallavolikokku pääsenud Karl Teäri poolt. Toona kriminaalasi lõpetati, kuna uurija hinnangul puudus juhtumis kriminaalkuriteo kooseis ja tegu oli lihtsalt poliitikute omavahelise kemplemisega.
Sääse sõnul on häälteostmise uurimine suhteliselt mahukas töö. Siin on tõendamisobjekt pisut teistsugune, ühe – kahe võimaliku ostuga ei ole koosseis eriti tugev, rääkis ta ja lisas, et juhtumi kohta ütlusi saada pole olnud lihtne.
“Ajaleheveergudel paljud laksutavad lõugu, aga kui konkreetselt hoiatad, et ta peab tõtt rääkima, siis muutub mõni inimene pisut kidakeelsemaks,” selgitas Sääsk.
Kriminaalasja algatamisel viitas Saare politsei pressiesindaja, et uurimine puudutab kahte Kuressaare linnavolikogu liiget, reformierakondlasi Tiit Sarapuud ja Toivo Alti.
Tiit Sarapuu ütles eile, et tema jaoks peaks häälteostmise lugu olema lõppenud, kuna ta osales uurimisel tunnistajana.
Samas möönis Sarapuu, et ei ole veel loobunud kavatsusest anda kohtusse keskerakondlane Meelis Põlda, kes avalikult häälteostmise süüdistusega välja tuli.
“Kaalun seda tõsiselt, kuid lähtun advokaadi soovitusest,” ütles Sarapuu.
Kuressaare linnavolinik Meelis Põlda tuli väitega, et Alt ja Sarapuu ostsid 1999. aasta oktoobris toimunud valimiste aegu hääli, välja jaanuari lõpul. Põlda kinnitas toona Meie Maale, et tal on olemas kirjalikud tõendid ja tunnistajad tõestamaks häälte ostmist.
Toivo Alt ja Tiit Sarapuu on häälte ostmist eitanud.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised