-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Euroopa päeva tähistati seminariga

Saaremaa Euromaja eestvedamisel ja omavalitsusliidu juhatuse esimehe Raimu Aardami juhtimisel läbi viidud seminar andis pildi piireületavast koostööst Phare CBC ja Interreg programmides, põllumajanduse ja maapiirkondade arendamisest SAPARD – i programmi abil, Eesti ja Soome saarestike arendamisest Interreg III A programmi raames.
Eesti Siseministeeriumi Regionaalarengu osakonna peaspetsialist Kaja Hinno tutvustas Soome ja Eesti ühiste projektide toimemehhanismi, kusjuures Eesti saab raha Phare väikeprojektide fondist, Soome aga Interreg programmist.
SAPARD – i programmist rääkis Eesti Põllumajandusministeeriumi projektijuht Ain Kendra.
Küsimusele, kas Eesti liitumine Euroliiduga on põllumajandusele kasulik – tootmine on ju tublisti vähenenud ja seega võib toodangu mahu järgi jagatav toetus napiks jääda – kostis Kendra, et positsioonide täpsustamine toimub keskmiste andmete põhjal, mis on saadud alates 90. -te aastate algusest kuni praeguseni. Näiteks kui praegu on piimatoodang Eestis 630 000 tonni aastas ja vene ajal 1,1 miljonit, siis loetakse positsiooniks 900 000 tonnine tase.
Oluline on see tase Euroliidus ära kaitsta.
“Ministeeriumi eesotsas on tegevtalunikud, kes üritavad asja niimoodi läbi viia, et põllumajandus ei kaotaks,” ütles Kendra.
Varsinais Soome Liidu valdade nõunik Raimo Korhonen tutvustas Varsinais – Soome Liidu Interreg III a programmi võimalusi ja oletas, et Eesti, Soome ja Rootsi saarestikud võiksid programmi raames arendada niiöelda Läänemere kuldse kolmnurga, milles saaksid põhiliseks keskkonna – ja turismiprojektid.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised