-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Kuressaare linna teenetemärk Boris Kivile

Värske teenetemärgi laureaat Boris Kivi ütles Meie Maale, et see on kena, kui sind meeles peetakse, aga nii palju on veel tegemata.
“Loodan, et päevi ikka niipalju veel antakse, et töödega lõpule jõuda,” märkis Kivi, kelle sõnul on raamatu jaoks mõeldud mustandid valmis.
Enamus kuressaarlasi tunneb Boris Kivi linna vanade kohanimede uurijana ja iidsete linna kaartide tundjana. Tema sulest on ilmunud mitmeid huvitavaid ja originaalseid ajalooalaseid artikleid, ta on jaganud rohkelt selgitusi ja olnud mitmelgi puhul ajalooliseks konsultandiks.
Kuressaare linna teenetemärgi Boris Kivile üle andnud abilinnapea Aarne Mustis tõstis esile laureaadi teeneid just kohanimede ennistamisel Kuressaare linnas.
“Paljuski tänu Boris Kivi algatustele on nüüdseks võetud taaskasutusse mitmed aastakümneteks unustuse hõlma vajunud kohanimed Kuressaare puhkepiirkonna alal,” lausus Mustis.
Üleandmistseremooniale olid kutsutud ka eelmiste teenetemärkide omanikud – endine Kuressaare linnapea Taivo Lõuk, pedagoog Pauline Kremm, õigeusu ülempreester Feliks Kadarik ja vabadusvõitleja Valter Hommik.
Boris Kivi
sündis 31. detsembril 1914. aastal Pöide kihelkonnas Kärneri külas koolmeistri perekonnas. Ta on lõpetanud Tornimäe algkooli ja Läänemaa Õpetajate Seminari ning teinud Tallinna Pedagoogiumi juures läbi kooliõpetajate kursused.
Boris Kivi õpetajatee Saaremaal algas 1935. aastal Kärla koolis, seejärel Randvere, Mändjala ja Haamse koolis õpetaja. 1951. aastal algab Boris Kivi töö koolijuhina esmalt Leisi keskkoolis ja 1963. aastast pensionilejäämiseni Kingissepa Keskkoolis direktorina.
1999. aastal autasustati Boris Kivi Eesti vabariigi 5. klassi Valgetähe ordeniga.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised