-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Vokaalansamblid laulsid võistu

Juubelihõngulisel võistulaulmisel osalesid Salme nais – ja meesansambel, II lasteaia naisansambel Sõbratarid, Lyra kvartett, Lümanda naistrio, Tornimäe meeskvartett ja segaansambel, pereansambel Tammela, Karja naisansambel, KG tüdrukute ansambel ning OG neidude kvartett. Ansamblite hulgast selgitati välja üldvõitja, juubeliürituse puhul leiti parimad kollektiivid ka erinevate ansambliliikide arvestuses.
Hindajate otsuse kohaselt läks tänavuse parima segaansambli tiitel ning vokaalansamblite konkursi ränd-peaauhind koos järgmise aasta zanripäeva korralduskohustusega Anne Palu juhendatavale Tornimäe segaansamblile.
Juhendaja sõnul on Tornimäe segaansambel praeguseks koos laulnud 7 aastat.
“Meile meeldib küll koos laulda, aga meile meeldib väga ka niisama koos olla, me sobime hästi,” tõi ta ansambliliikmete hea läbisaamise üheks võidu põhjuseks.
Konkursi parim naisansambel oli Lümanda naistrio Ülle Reinsoo juhatusel, parim meesansambel Õie Pärteli käe all tegutsev Tornimäe meeskvartett ning edukaim noorteansambel Orissaare gümnaasiumi neidude kvartett (juhendaja Monika Kipper).
Zürii liige, muusikapedagoog Valli Ilvik tõdes, et kõige suurema üllatuse tegidki talle konkursil osalenud koolinoorteansamblid. Kui võistluse reglement ei näeks ette, et grand prix ja sellega kaasnev järgmise konkursi korralduse kohustus peab minema täiskasvanute kollektiivile, väärinuks üldvõitja nime OG tütarlapsed, leidis ta.
Ilvik märkis ka, et kui mõnede ansamblite puhul jäi puudu esinemisjulgusest, hääleseadeoskusest ja ansamblitunnetusest, siis enamik neist oskab väga elavalt musitseerida, kasutades hästi liikumist, zeste, miimikat. Samuti oli huvitavaid leide repertuaari osas.
Konkursist valmis ka videofilm, mida saab tellida konkursi korraldaja-ansambli Fraas juhendajalt Anita Kangurilt.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised