-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Taastajad jäävad maahooldustoetusest ilma

Kui siiani figureerisid tänavu esmakordselt rakendatava põllumajanduse keskkonnaprogrammi raames toetusummad ka puisniitude ja rannakarjamaade taastamiseks, siis viimastel andmetel jagatakse toetusi vaid hooldamise eest.
Saaremaa keskkonnateenistuse looduskaitse peaspetsialist Veiko Maripuu ütles Meie Maale, et keskkonnaministeeriumist laekunud info põhjal saavad maahooldustoetust vaid pool – looduslike koosluste hooldajad. Ja ka sellisel juhul on toetust võimalik saada vaid juhul, kui hooldatav kooslus asub kaitsealal või alal, mis on riigi poolt tellitud inventuuri põhjal tunnistatud looduskaitselise väärtusega alaks.
Väiksemaks on jäänud tarastamise eest makstav toetus, esialgse 20 krooni eest meetri kohta pakutakse nüüd poole vähem ehk kümne krooni meetri kohta.
Maripuu sõnul moodustavad taastamiseks ja taraehituseks küsitud toetused umbes poole maakonna toetustaotluste 5,9 miljoni krooni suurusest kogusummast.
Kui suure summa Saare maakond Eestis maahooldustoetuseks ette nähtud 19 miljonist kroonist tegelikult saab, selgub 20. maiks.
“Riigi raha on väga asjakohane neile, kes on ka siiamaani viletsates tingimustes maahooldusega tegelenud,” ütles Maripuu.
“Nii mõnedki taastajad ei ole sedavõrd usaldusväärsed ja nende järjepidevus hooldajana tulevikus on küsitav,” lisas ta.
Samas märkis Maripuu, et taastajatega tegelemine ei olnud sugugi mahavisatud töö, sest maahooldustoetuse taotlejate nimekirjade koostamine pani aluse infobaasile, kus on kokku viidud väärtuslikud alad ja nende võimlikud majandajad. Maakonna pärandkoosluste andmebaas peaks lõplikult valmima selle aasta lõpuks.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised