-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Mustjalas käärib uus võimukriis

Üheksaliikmelise Mustjala volikogu saadikud Endel Paaskivi, Enno Kolter, Malve Kolli ja Henno Alt esitasid umbusalduseavalduse, kus tuletatakse praegustele vallavõimudele meelde, et pool aastat tagasi toimunud võimuvahetusega kaasas käinud lubadused on täitmata.
Ellu on jäänud viimata lubadus parandada koostööd vallavalitsuse ja volikogu vahel, samuti lubadus üldise säästupoliitika algatamise kohta.
“Vahendite kokkuhoiust ei saa juttugi olla, kui oma tegevust alustati palkade tõstmisega ja seda valikuliselt,” öldakse avalduses. Siinkohal tõid umbusaldajad näite, kuidas vallavanemale tööülesannete täitmiseks ostetud ametiautot on hakatud rahvakeeli “pereautoks” nimetama, kuna autoga sõidab ringi vallavanema abikaasa ja seda ka puhkepäevadel.
Nelja volikogu liikme kinnitusel on volikogu esimees rikkunud vallavolikogu töökorda, jättes volikogu istungi päevakorrast välja avaldusi ja pöördumisi. Näiteks ei reageerinud Henno Ellermaa mullu sügisel vallaelanike enam kui 174 allkirjaga pöördumisele, kus taotleti tollase vallavanema ja vallavolikogu esimehe mahavõtmise otuse ümbervaatmist. Samuti ei arutatud volikogu istungil volikogu liikme Malve Kolli ühte avaldust.
Umbusaldajad tõdevad, et volikogu istungitel on pidevalt tunda volikogu esimehe üleolevat suhtumist osa volikogu liikmete suhtes.
“Selline autoritaarne suhtumine on omane nii volikogu esimehele kui ka vallavanemale, mis on pingestanud õhkonda nii volikogus kui ka vallamaja töötajate seas,” märgitakse avalduses.
Mustjala vallavolikogu esimees Henno Ellermaa lükkas oponentide süüdistused tagasi.
“Umbusalduse avaldamiseks pole põhjust vaja, selle leiab alati,” sõnas Ellermaa, kes pidas umbusaldusavalduse pikemat kommenteerimist ennatlikuks.
Praegu Mustjala valda juhtivad volikogu esimees Henno Ellermaa ja vallavanem Merit Meri said ametisse läinud oktoobri keskel, mil oma kohalt tagandati tänased umbusaldajad Henno Alt ja Enno Kolter.
Tollal heideti vallajuhtidele ette omavolitsemist riigi rahaga ümberkäimisel ja suutmatust valda korralikult juhtida.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised