-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Haigla kavandab visiiditasu tõstmist

Kuressaare haigla sihtasutuse nõukogu esimees Jaanis Prii ütles, et visiiditasu ei tõuse mitte kõikidele patsientidele.
“Nendele erialaarstidele, kus Kuressaare haigla on monopoolses seisus, visiiditasu ei tõuse,” lausus Prii. Ta kinnitas, et visiiditasu ei tõsteta veel 1. maist, nagu kuulujutud on viidanud.
Kuressaare haigla peaarst Ivar Vipp sõnas, et haiglal on võimalus visiiditasu tõsta lähtuvalt uuest haigekassa seadusest, kuid enne uute hindade rakendamist peab haigla ära ootama haigekassa vastava loa.
“Kui haigekassa juhatus on selle kinnitanud, saame uusi hindu rakendama hakata,” lausus Vipp. Samas võib haigekassa tema sõnul ka visiiditasu tõstmisest keelduda.
“Võib – olla tuleb vastus, et Saare maakond on siiski niipalju väike, et luba ei anta. Kui aga loa saame, siis tingimata informeerime ka elanikkonda.”
Vipp kinnitas, et 25 – kroonist visiiditasu peab hakkama maksma vaid väike osa Kuressaare haigla polikliinikut külastavatest inimestest.
“Muutus puudutab inimesi, kes polikliinilist osakonda külastavad ütlemata harva,” sõnas Vipp.
“Visiiditasu ei pea maksma lapsed, pensionärid, rasedad, invaliidid.”
Haigla nõukogu esimees Prii lausus, et visiiditasu tõus ei ole haigla teenuste tarbijaile kõige hullem uudis, sest varsti peavad taastusravi vajavad patsiendid hakkama tasuma majutuskuludeks 40 krooni päevas.
“See on üle – eestiline uuendus, numbrid on küll haiglate kaupa erinevad, Tallinnas natuke kõrgemad,” lisas Prii.
Lisaks patsiente ootavatele hinnatõusudele hakkab haigla uue finantsjuhi Ene Kriisi juhtimisel püksisrihma koomale tõmbama, kuna selleks aastaks haigekassaga sõlmitud leping on mullusest paari miljoni krooni võrra väiksem.
“Pluss veel see, et hinnad on märgatavalt tõusnud ja seetõttu on iga asi, mis haiglas tehakse, kallim ning vastuvõtte ja raviprotseduure saab tükk maad vähem teha,” märkis Prii.
Esmaspäeval arutas haigla nõukogu esimest korda raviasutuse arengukava aastani 2005. Kuigi arengukava eelnõu on esialgu veel toores, on Prii sõnul praegu päris selge see, et Kuressaare haiglal tuleb lähiaastatel väga tõsist kokkuhoiupoliitikat teha.
Samas ei ähvarda Kuressaare haiglat Läänemaa haigla saatus, kus kaotatakse sünnitusosakond.
“Võib – olla küll vähendatakse voodikohtade arvu, kuid sellist asja olla ei saa, et sünnitust Kuressaares vastu ei võeta,” sõnas Prii.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised