-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Toivo Asmer: lennuühendus saartega tuleb muuta regulaarseks

“Kujutage ette, et teie bussipeatusesse tuleb buss, nagu juhtub – vahel tuleb ja vahel mitte. Oma liikumistes pole sellisel juhul küll võimalik bussi peale loota. Sama on ka lennuühendusega – see peab olema regulaarne, et nii saare inimesed saaksid tulla mandrile kui mandri inimesed saaksid külla minna saartele,” märkis minister Asmer.
Regionaalminister kohtus eile Saare maa- ja omavalitsusjuhtidega, et arutada saartega peetava lennuühenduse tulevikuplaane ning selleks vajalikke ettepanekuid 2002. aasta riigieelarvesse.
Tänavusest riigieelarvest on Saare maakonnale saartega ühenduse pidamiseks eraldatav summa 2,6 miljonit krooni, mis hõlmab ka ühenduse pidamist Ruhnuga. USA dollari ja kütuse hinna arvestatava tõusu tõttu viimase aasta jooksul on suurenenud lennukompaniide kulud ja praeguse seisuga jätkub dotatsiooni üheks lennureisiks nädalas aastaringselt.
Kuna kogemused on näidanud, et ühel reisil nädalas ei ole mingisugust perspektiivi, on maavalitsus koostanud uue tegevuskava 2001. aastaks ja loodab, et koostöös teede – ja sideministeeriumiga on võimalik järgnevate aastate dotatsioonisummat suurendada.
Alates oktoobrist kavatseb Saare maavalitsus leida riigihankekonkursiga lennukompanii, kellega sõlmitakse teeninduse leping vähemalt kaheks aastaks. Alates oktoobrist võiksid lennud Ruhnu liinil toimuda kaks korda nädalas ja Tallinna liinil vähemalt kolm korda nädalas, et lennuliinid paremini tööle hakkaksid.
Pikemaajalisem leping annab kindluse ka lennufirmadele ja võimaldab saada paremaid pakkumisi. Tallinna – Kuressaare lennuliini normaalsel töölerakendumisel võiks tulevikus liini teenindada suurema lennukiga (kuni 45 kohta), mis võimaldab piletitulu osakaalu suurenemist kogukuludes.
Arvestades, et ühele lennureisile Tallinna – Kuressaare lennuliinil on vaja dotatsiooni 15 000 krooni, oleks vajalik dotatsioonisumma Tallinna – Kuressaare lennuliinile kolme reisi puhul nädalas 4 680 000 krooni aastas. Prognooside kohaselt hakkab vajaliku dotatsiooni maht alates kolmandast aastast oluliselt vähenema.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised