-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Talgud Lümandas

Ühistöö põhjuseks oli nii metsanädala tähistamine kui soov korraga puhtaks saada oma lähim ümbrus, et oleks endal hea olla ja teistel kena vaadata. Kõige tähtsam aga, et suvel on oodata kooli palju külalisi – endisi õpilasi, töötajaid 22. juuni vilistlaspäevale ja kes siis ei sooviks, et kodu korras oleks.
130 – le registreerunud töötegijaile lisandus kindlasti paarkümmend mitteregistreerunut. Kooli õpilasperele ja vallarahvale oli appi tulnud palju emasid – isasid.
Kogu ümbruskond oli hetkega nagu väike sipelgapesa. Kuskil saeti, riisuti, lõhuti, veeti oksi, mürisesid saed ja raksusid puudelõhkujad. Väiksed “prügikollid” korjasid sodi, tüdrukud kohendasid kiviktaimlat, kuskil nagistati oksakääride ja võsalõikajatega.
Mis siis nelja tunniga korda saadeti? Võsast puhastati teeääred ja koolimaja ümbrus, üle riisuti suur keskuse park ja haridustempli territoorium, koolimaja ees korrastati kiviaeda, lõhuti ja virnastati suur osa puude talvevarudest.
Kõiki talgulisi ootas aurav talgusupp ja tuhat tänu organiseerijate poolt.
“Nii ilus pole Lümanda ümbrus ammu olnud ja kui veel kõik roheliseks läheb ja õitsele hakkab,” arvas üks rõõmus talguline end koduteele seades.
URVE VAKKER

Eelmine artikkelValjalas vesi veel ei kalline
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised