-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Saarlased täiendavad haugivarusid

60 000 haugimaimu kasvatab mittetulundusühing Pidula oma tiikides samasuviseks ja need lastakse sügisel ka looduslikesse veekogudesse haugivarusid rikastama.
“Keskkonnaministeerium andis meile kahe mõrra püügiloa, ühe panime Kingli poldri peakraavi suudmesse ja teise panid kalakaitsjad Kuke jõe suudmesse,” rääkis MTÜ Pidula tegevdirektor Jaanus Täht.
Eile võtsid kalakasvatajad pärast kümnepäevast püüki mõrra välja ja said rohkem kala kui kalakaitsjad, kelle mõrda käidi rüüstamas.
“Need kalad, mis andsid kohapeal marja välja lüpsta, lüpsime ära ja lasime vette tagasi, mis ei andnud, ja selliseid oli ligi sada kilo, viisime Pidula tiiki, et mari haugis järelvalmiks,” rääkis Täht, kelle sõnul on eesmärk hankida kokku 24 liitrit haugimarja.
Kuna vahepealsete aastatega on uus põlvkond kalakasvatajaid peale kasvanud, kes pole haugiga tegelnud, käisid nad talvel asja õppimas mandril. Tänavu inkubeeriti Pidulas neli liitrit merisiia marja ja samapalju meriforelli marja, nüüd on järg haugimarja käes.
MTÜ Pidula sai haugivarude taastootmiseks 30 000 krooni keskkonnainvesteeringute keskuselt. Sügisel veekogudesse lastavate haugimaimude kaal peaks hea söödabaasi korral olema 30 grammi, aasta pärast aga 300 grammi.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised