-1.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Muhu vald võtab koolimaja juurdeehituse tarvis laenu

Muhu vallavanem Ain Saaremäel ütles Meie Maale, et reeglina on valla omaosaluse nõue 20% projekti maksumusest, mis Muhu kooli puhul teeb umbes kolm miljonit krooni.
“Nii et tulevikus peame sinna veel raha panema,” lisas vallavanem, kelle sõnul läheb tänavune laenuraha põhiliselt köögi ja saali sisustuse ostmisele.
1999. aasta augustis alanud Muhu põhikooli juurdeehituse käigus on nüüdseks valminud algklasside tiib, samuti köögi ja saali ehituslik osa.
Juurdeehitus seob üheks tervikuks kaks olemasolevat hoonet, kuhu tuleb hulk klassiruume, söökla ning saal ja raamatukogu, mis varem koolis puudusid. Kogu ehitis peaks valmima järgmisel aastal ning selle ehituslikuks maksumuseks kujuneb umbes 14 miljonit krooni. Sellele lisandub sisustus ja tehnoloogiline osa maksumusega 2 – 3 miljonit krooni.
Muhu põhikooli juurdeehituseks on omandireformi reservfondist eraldatud 3,78 miljonit krooni. Eesti riigieelarvest said muhulased 1999. aastal kaks miljonit, möödunud aastal kolm miljonit ja sel aastal kaks miljonit krooni.
Muhu põhikoolis õpib ligi 230 last.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised