-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Kuressaare jahisadam laiendab aktsiakapitali

Linn suurendab oma osalust Raiekivi poolsaare kaldanõlva kindlustuseks kulutatud summa suuruses. Selle võrra kustutas Kuressaare Jahisadam Pärnu Sadamalt võetud laenu.
Nõukogu arutas ka sadama faarvaatri edasist tulevikku. Firma juhataja Karli Valt nentis, et faarvaatri süvendamise teist etappi – sadamakanali viimist projektijärgsesse mõõtu – Pärnu Sadam ei ole nõus rahastama. Küll tuleb firmal Matcom garantiitööde korras lähiajal teha kanalis remontsüvendamine, kõrvaldada sissevajunud kivid ja mõned takistused voolukohtadelt, rääkis Valt.
Süvendamise algus sõltub sellest, millal annavad loa keskkonnateenistus ja keskkonnaministeerium. Mereinstituudi teadurid, kes faarvaatri põhja uurisid, lubasid kooskõlastused korda ajada.
Valdi sõnul jätkatakse uuringuid kogu Suures Katlas, et kindlaks teha hoovuste liikumised, selleks loodetakse kaasata ka riiklikke vahendeid. Senitehtud uuringud näitavad, et Tori jões on väga tugev vool, mis piki faarvaatrit ulatub kuni Laiamadalani välja.
Sel kevadel mõõdeti jõe voolukiiruseks 9 cm sekundis. Valdi sõnul on see hea näitaja, kuna vee liikumine Tori lahes on tunduvalt intensiivsem, vool läheb piki faarvaatrit, mistõttu viimase täiskasvamise ja – settimise ohtu ei ole. Ta nentis, et probleem on faarvaatrit ääristavates vallides, mis asuvad kanalile liiga lähedal ja varisevad sisse.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised