-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Janek Sildoja loodab Slovakkias tulemuse kirja saada

Kehakaalus kuni 69 kg võistleva Janek Sildoja sõnul on ta tänavuseks etteasteks kogemuste võrra rikkam ja vorm lubab alustada rebimist 115 ja tõukamist 145 kilogrammiga.
Eelmisel aastal Bulgaarias toimunud EM – il kõhuhädadega kimpus olnud ja võistlusel nulli saanud Saaremaa esitõstja ei usu, et algraskusteks valitud kehtivad Eesti rekordid ülejõukäivad oleksid.
“Trenni on tehtud ja tunne on hea,” ütles võistlusvormi heaks hindav Sildoja Meie Maale.
“Iga järgnev katse on juba tegelikult õnnestumine,” lisas ta.
Tuginedes mullu saadud kogemustele on atleet teinud muudatusi eeskätt ettevalmistuse osas.
“Arvan, et eelmisel aastal tegime vahetult enne võistlust liialt vähe trenni, seepärast tegin praegu rohkem,” tunnistas Sildoja, kes on valmistunud ka toitumisega seonduvateks probleemideks, vältimaks Bulgaarias saadud toidumürgituse kordumist.
“Natuke on kahju, et treenerit ega kedagi teist ei ole mind juhendamas olnud,” kurtis ta. Sildoja sõnul on tema eesmärk nimi võistlusprotokolli kirja saada.
“Arvata on, et mullusega võrreldes on tase pisut nõrgem, kuna olümpiamängude järel jätavad paljud tipptasemel tõstmise maha,” lausus tõstja, kes õnnestumise korral loeks kohta esikümne piirimail väga heaks.
Saaremaa 2000. aasta parima sportlase võistlemist toetavad Eesti Kultuurkapital, Kuressaare linnavalitsus ja Saare teedevalitsus.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised