-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

“Avatud ring” kaheksa riigi maakunstnikega

“Projektid, mis meile laekusid, on kõik ääretult huvitavad. Tänu Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse vahendusel saadud kontaktidele soovib sümpoosionil osaleda kunstnikke, keda meil Eestis veel ei teatagi, kuna siin pole nii suurt maakunstiüritust varem korraldatud,” rääkis Saaremaa Kunstistuudio juhataja ja “Avatud ringi” Saaremaa – projekti kuraator Anne Tootmaa ning kinnitas, et projektiga kaasas olnud CV de kohaselt on tegemist oma ala tõeliste professionaalidega.
Kõige kaugem riik, kust osavõtusoov saadeti, on Aserbaidzaan. Osalejaid on veel Ukrainast, Serbiast, Venemaalt, Bulgaariast jne. Eestist on land art’i üritusele tulemas 8 kunstnikku, saarlastest löövad kaasa Elo Liiv ja Anne Tootmaa.
Sümpoosioni korraldaja andmetel on 15. – 24. juunini toimuvale kunsti suurüritusele oodata kaheksa riigi kunstnikke, kelle käte all valmib otse looduses 15 taiest.
Saadetud kavandite kohaselt hakkavad Kuressaare linnas ja linna ümbruses tööpaikadeks valitud kohti kaunistama puust, võrgust, metallist ja mitmetest muudest maakunstiks sobivatest materjalidest teosed.
Projekti rahastavad Hasartmängumaksunõukogu, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Kuressaare linnavalitsus ja Kultuurkapital.
“Et praeguseks on üritus toetust leidnud vaid kolmandiku ulatuses eelarvest, siis otsime veel sponsoreid, kes toetaksid meid materjalide ja lisaseadmetega. Samuti ootame ka vabatahtlikke, kes on nõus tööde valmimise paikades lihtsamaid töid tehes kunstnikke abistama,” sõnas Tootmaa.
Sümpoosioni raames valminud maakunstitaieste esitlus on planeeritud 23. juunile, teosed jäävad huvilistele vaadeldavaks umbes pooleks aastaks. Teoste valmimisest tehakse film ning tööde fotodest koostatakse ka kataloog.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised