-7 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Mini – Erna Saaremaa eelvoor peetud

14. – 15. aprillil peetud Mini-Erna Saaremaa eelvoorus osalesid noorkotkaste ja kodutütarde rühmad üle Saaremaa. Lääne-Saaremaa rühmad olid laagris Tehumardil, kus omavahel võistlesid Kuressaare, Salme, Kärla poisid ja Kuressaare, Salme, Kihelkonna, Kärla ja Mustjala tüdrukud. Ida – Saaremaa rühmad tegid oma laagri Kahtlas, kus oma oskused panid proovile Kahtla ja Orissaare tüdrukud ning Kahtla, Tornimäe ja Orissaare poisid.
Lapsed olid indu täis, ei takistanud neid halvenenud ilm ega vinge tuul. Ligi 16 km ringil tuli lahendada ülesandeid ja igas punktis oma kaardile märkida, kuidas tee edasi kulgeb. Lisaks tuli kirja panna kõik teel nähtud “vaenlaste” majad.
Raja läbimine pakkus osalejaile hasarti, üllatusi ja närvikõdi. Kadakate vahel hiilides ja binokliga piiludes läheneti arglikult sõbralikele kohtunikele ning samas sattusid noored ootamatult metsas relvastatud “vaenlasega” silmitsi. “Vaenlaseks” osutus ka jõe ääres õngitsev rahumeelne kalamees.
Marsruudi läbimine nõudis võistlejatelt täpsust, tähelepanu, oskust orienteeruda kaardi ja ilmakaarte järgi. Pärast pikka väsitavat retke pakkus põnevust õhtuhämaruses lumetuisus lõkke tegemine ja lõkketulel viinerite küpsetamine.
Ootamatult sadanud paks lumepatakas segas teiseks päevaks planeeritud võistluste läbiviimist. Suusavarustust polnud paraku kaasa võetud. Seetõttu toimusid kombineeritud võistlused saalis.
Lääne – Eesti Mini – Erna valikvõistlused toimuvad 5. mail Saaremaal, kus osalevad Pärnu, Haapsalu, Hiiumaa ja Saaremaa noored.
RAILI NÕGU

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised