-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Valitsus sunnib laevakompaniid käibelaenu võtma

Valitsuse pressinõunik Priit Põiklik ütles BNS – ile, et laevaliikluse sagedus peab valitsuse hinnangul jääma endiseks ehk ei tohi muutuda hõredamaks.
Eelneva kahe tingimuse täitmiseks tuleks parvlaevaliikluse riigipoolset dotatsiooni järgmise aasta riigieelarves suurendada umbes 16 miljoni krooni võrra, mille ulatuses saaks laevakompanii võta selleks aastaks käibelaenu, rääkis teede – ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav. Käibelaenuga saaks laevakompanii Tänava sõnul katta kulud, mis on sel aastal eeldatavalt suuremad kui mullu.
Selleks aastaks on Saaremaa Laevakompaniile riigieelarvest eraldatud 55 miljonit krooni, mis on sama palju kui mullu, märkis Tänav. Tema sõnul on sõlmimata veel ministeeriumi ja laevakompanii vaheline lepingu lisa, mis peab paika panema selle aasta reiside arvu ja dotatsiooni jaotuse.
“Kui valitsus sellise otsuse tegi, siis me eeldame, et teede – ja sideministeerium on praamiliikluse käesoleva aasta kulubaasi aktsepteerinud,” sõnas Saaremaa Laevakompnii juhatuse esimees Tõnis Rihvk. Ettevaatlikuks teeb Rihvki sõnul see, et puuduolevat toetust piletihindade madalal hoidmiseks ei leia riik sel aastal.
“Ministeerium peab nii loomulikuks, et lepingupartneri asi on leida vajalikud rahalised vahendid kuni riigipoolse otsuseni,” märkis Rihvk.
“Seda, kas üks eraettevõte saaks ja peaks riikliku tellimuse täitmiseks võtma oma riisikol miljoneid kroone laenu, ei saa teede – ja sideministeeriumi ametnikud otsustada,” lisas ta.
Saaremaa Laevakompanii läheb Rihvki sõnul vastu praamiliikluse tipphooajale teadmatuses, millises mahus riik kavatseb reise tellida ja kuidas neid finantseerida.
Rihvk kinnitas, et Saaremaa Laevakompanii on valmis läbirääkimisi lepingu lisa sõlmimiseks teede – ja sideministeeriumiga kiiresti jätkama, et leida nii reisijate kui vedaja jaoks vastuvõetav lahendus.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised