-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Nooruse tänava elanikud ootavad asfaltteed

“Linnavalitsus võiks kõigepealt infrastruktuuri korda teha, kuid meil mõeldakse esmajoones privilegeeritud klassi heaolu peale,” ütles Nooruse tänaval elav Taimi Poopuu, viidates Põduste jõe äärde golfiväljaku ehitamisele ja sellele, et linn andis vana prügila korrastamiseks 100 000 krooni.
“Selle jaoks raha leitakse, kuid tänavate kordategemiseks mitte.”
Poopuu sõnul kirjutasid Nooruse tänava elanikud sügisel Kuressaare linnainsenerile Indrek Himmistile enam kui poolesaja allkirjaga pöördumise, milles palusid selgitusi, millal tänava asfalteerimiseks läheb.
“Vastus tuli meile alles mitu kuud pärast kirja saatmist ja siis selgus, et asfaldi ei ole meil mõtet oodata enne kümmet aastat,” rääkis Taimi Poopuu.
Samas viitas ta, et varem lubas linnavalitsus asfalti paigaldada kohe pärast vee – ja kanalisatsioonitrasside väljaehitamist. Sellega saadi ühele poole juba kaks aastat tagasi.
Taimi Poopuu sõnas, et ilmselt on Nooruse tänav üks hullemas olukorras olevaid Kuressaare tänavaid.
“Aukliku tee tõttu keelduvad isegi taksojuhid siia sõitmisest,” ütles ta.
Linnavalitsuse ehitusosakonna juhataja Urmas Lõhmus kinnitas, et kõik trassid on Nooruse tänava alla paigaldatud ja sellega loodud pinnas ka tee asfalteerimiseks, kuid tänavuses linnaeelarves selleks paraku raha ei jätkunud.
“Mina pean lähtuma arengukavadest ja eelarvetest,” ütles Lõhmus.
Ta sõnas, et tänava rekonstrueerimise ning välisvalgustuse paigaldamisega läheks Nooruse tänava kordategemine maksma kokku kolm miljonit krooni. Praegu üritab linnavalitsus Lõhmuse sõnul Kuressaare kruuskattega tänavaid kloreerida, et need oleksid võimalikult tolmuvabad.
“Kui vaja, tehakse ka kruusaparandusi,” lisas ta.
ANDRES SEPP
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised