-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Linnavalitsust ähvardab kohtuvaidlus kino rentnikuga

“Linnavalitsus pakkus rendilepingu lõpetamise hüvituseks neli korda vähem, kui meie küsisime,” ütles kinoruume rentiva osaühingu Panga Ea juhatuse liige Peeter Palusaar.
Kuressaare linnavalitsuse rahandusjuht Urmas Treiel sõnas, et kino rentnik küsib hüvituseks 630 000 krooni. Esialgu soostus linn maksma 175 000 krooni, kuid nüüdseks on pakkumine tõusnud 300 000 kroonini.
Kuressaare abilinnapea Aarne Mustis lausus, et linn ei aktsepteeri 630 000 kroonist hüvitisenõuet.
“Läbirääkimised käivad ning linnavalitsus loodab hiljemalt 15. maiks kino rentnikuga kokkuleppele jõuda ning rendileping lõpetada,” rääkis Mustis. “Loodame saavutada kohtuvälist lahendit.”
Abilinnapea sõnas, et päris välistatud pole see, et kino ja ööklubi jätkab tegevust ka konverentsikeskuse ehitustööde ajal.
“Sellisel juhul pole aga selge, kuidas oleks tagatud ehitustööde ajal inimeste turvalisus,” sõnas Mustis.
Peeter Palusaare sõnul on selgusetu see, kuidas kinoruumide haldaja pärast 1. mail algavaid kultuurikeskuse ümberihitustöid hoones tegutseda saab.
Et segast olukorda täpsustada, soovib Palusaar sõlmida linnavalitsuse ja ehitusettevõttega Tesman kokkuleppe, milles oleks sätestatud nii rentniku kui ehitaja õigused ning kohustused ehitustööde ajal.
Samuti tahab kino rentnik kokkuleppes sätestada rentinikele ehitustööde käigus tekkida võivate kahjude hüvitamise kord.
“Kui nad keelduvad sõlmimast kirjalikku kokkulepet, tagamaks meile kogu ehituse ajal takistamatut sissepääsu ja kommunikatsioonide kasutamist, oleme oma õiguste kaitseks sunnitud pöörduma kohtuvõimude poole, mis võib peatada ehitusprotsessi kuni sisulise otsuse vastuvõtmiseni,” kinnitas Palusaar.
Eelmisel nädalal saatis ta linnavalitsusele kirja, milles viitas, et 1992. aastal sõlmitud rendilepingu kohaselt on linnavalitsus rendileandajana kohustatud mitte sekkuma rentniku majandustegevusse. Aarne Mustis tunnistas, et toona sõlmitud leping on rentnikule ülimalt kasulik ning rendileandjale kahjulik paber.
Kirjas viitab Palusaar, et linnavalitsusel on kasulikum nõustuda tema poolt nõutud rendilepingu lõpetamise hüvitamisega.
“Materiaalsed kulutused, mis on vajalikud rentniku takistamatu ja eduka edasitegutsemise tagamiseks, ületavad meie arvamuse kohaselt tunduvalt meie poolt nõutavat hüvitussummat,” märkis Palusaar pöördumises linnavalitsuse poole.
Samuti viitas ta sellele, et kultuurimaja põhikonstruksioonides on praod ning ning vaid fassaadi kosmeetilise remondiga piirdudes võivad tagajärjed olla ettearvamatud.
Aarne Mustis ütles, et seda väidet asuvad linnavalitsuse ehitusspetsialistid kontrollima tuleval nädalal.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised