-3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Külalised Manilt andsid näpunäiteid eduks

Kuressaare Ametikooli auditooriumis oli eile võimalus tutvuda meile üsna sarnase saare olulisima majandusharu – turismi arenguga. Saare omavalitsusnõukogu liige Dominique Delany sõnul ei tähenda väike olemine alaväärsust, pigem tuleb see enda kasuks mängima panna. Mani saarel toimib parlamentaarne valitsemissüsteem ja Euroliidust on manlased Delaney arvates üsnagi sõltumatud.
Olulise komponendina mitmete tasandite koostöö vajalikkust rõhutanud turismijuht Geoffrey Le Page arvas, et Saaremaa peaks enda jaoks kõige sobivama koostööstiili ise leidma.
“See on protsess, mis tuleb igal juhul läbi teha. Ega meiegi süsteem ei ole ideaalne. On paremaid võimalusi edu saavutamiseks. Oluline on inimestega rääkimine, suhtlemine. Läbi mõtlemine, miks midagi teha.”
Page&rsquo,i sõnul on meie baas väga hea turismitoote väljaarendamiseks suurepärane.
“Esimesed muljed olid väga soodsad – vaatamisväärsused, Vilsandi Rahvuspark, heal tasemel hotellid, inimeste sõbralikkus,” ütles ta, soovitades saarlastel vähemalt Baltikumis esikohale tõusta.
75 000 elanikuga Mani saare turisminduses on olnud tõuse ja langusi, kuid saarerahva “ellujäämises” mängib see maailmas kõige kiiremini kasvav majandusharu suurimat rolli.
Rahvusvahelise turismi areng 60. – 70. aastatel pani britid reisima üha kaugematesse paikadesse. Praegugi on enim külastatavaks nädalalõpuveetmise kohaks brittide hulgas hoopis New York.
Sestap tuleb siseturismi edasiseks toimimiseks kõvasti vaeva näha.
Rahva saarele meelitamiseks tegutseb erasektor koostöös riiklikuga. Olulisim on tasemel teenindus, huvitavad üritused, võimalused sportimiseks, ökoturismiks, kergesti kättesaadav info potentsiaalsetele külastajatele, mida võimaldab internet. Samas on tähtis ka pidev tagasiside, mis annab ideid uuteks investeeringuteks.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised