-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Riik rahastab veerand miljoniga golfiväljaku ala korrastamist

Linnavalitsus küsis sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) prügimäe rekultiveerimiseks 850 000 krooni. Juba 1970 -ndate aastate lõpul suletud prügila kohale, Põduste jõe ja Kellamäe vahelisele alale kavatseb linnasekretär Eero Lapi juhitav golfiklubi rajada kümme miljonit krooni maksva golfiväljaku.
Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna peaspetsialist Allan Rattas ütles, et tema hinnangul on prügila korrastamine tänuväärne tegevus. Rattas ei osanud kommenteerida väidet, et riigi raha paigutamine tulevikus erafirmale teenistust andma hakkava objekti korrastamiseks oleks vale.
“Taotluse järgi oli raha mõeldud prügila rekultiveerimiseks ja ümbritseva maastiku korrastamiseks,” sõnas ta.
“Üldine poliitika on selline, et KIK peaks rahastama riikliku tähtsusega keskkonnakaitselisi ettevõtmisi.”
Rattase sõnutsi on teine teema see, mida linn pärast prügimäe kordategemist sellega edasi teeb.
Linnavalitsuse pressiesindaja Reet Truuväärti sõnutsi tuleb vanad prügilad paratamatult korrastada, sest see on osa eurointegratsioonist. Lisaks KIK -ilt saadud rahale paigutab prügila korrastamisse 100 000 krooni linnavalitsus ning välistatud pole seegi, et raha leiab ka golfiväljakute rajamisest huvitatud AS Kuressaare Golf, rääkis Truuväärt.
Pressiesindaja väitis, et prügila alale puhkeala väljaarendamise järel on linnal võimalik golfiväljakute pealt teenida tulu linnakassasse maksude näol. Vastates küsimusele, kuidas on nn puhkealast ehk golfiväljakutest kasu lihtsale linlasele, ütles pressiesindaja, et kuressaarlased saavad juurde uue ajaveetmisvõimaluse.
“Mõnes riigis ei peeta golfi sugugi ainult eliitmänguks, vaid seda harrastavad ka keskmise sissetulekuga inimesed,” lausus pressiesindaja.
“Golfiväljakuid tuleks võtta linna infrastruktuuri osana nagu näiteks sanatooriume, sellega saab Kuressaare juurde uue atraktiivse turismiobjekti.”
Praegu asub Eesti ja terve Baltikumi ainus täismõõtmetes golfiväljak Harjumaal Niitväljal.
Linnavalitsuse keskkonna – ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt ütles, et 12 hektari suuruse prügila – ala korrastamisel uuritakse seal kasvavate taimede ja puude kooslust. Lahtine prügi koristatakse, ohutu prügi maetakse maha ja maapind rekultiveeritakse. Ära veetakse vaid olmetehnika ja ohtlikud jäätmed. Prügila korrastamist jälgib looduskaitsespetsialist Veiko Maripuu.
Linnavalitsus valis territooriumi korrastama Saaremaa keskkonnateenistuse soovitusel Saare EPT.
“See firma on seni prügilate likvideerimisel ja kultiveerimisel näidanud Saaremaal parimaid tulemusi ja nii nende hinnapakkumine kui kvaliteedi suhe on vastuvõetavad,” lausus Valt. Ta lisas, et võsa raiumist on juba alustatud, et mitte jääda jalgu puude lehteminemisele ja linnupesade rajamisele.
Reet Truuväärt ütles, et Kellamäe vana prügila ala rekultiveeritakse sügiseks.
ANDRES SEPP,
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised