-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Metsaveokid lõhkusid Kiirassaares külatee

Kiirassaare küla külavanem ja ainus püsielanik Olev Metsmaa nentis, et ei pääse autoga külast välja juba mitu nädalat. Läinud nädalavahetusel oli ka Metsmaa naabruses isakodu külastama tulnud perekond sunnitud autod talukohast kilomeetri kaugusele jätma ja ülejäänud maa jalgsi läbima.
Metsmaa sõnul rääkis ta tee lagunemisohust ka vallaametnikele, kuid need hakkasid tegutsema liiga hilja, kui rasked masinad olid juba teele põhjatud roopad sisse sõitnud.Ega seda teed pole vaja üksi mulle, siin on mitmete inimeste majavaldused, kel peab olema võimalus oma varale ligi pääseda, rääkis Metsmaa. Tema sõnul käisid mõne aja eest metsafirma mehed tema juures teelõhkumise pärast ka vabandust palumas ja lubanud tee 1. maiks korda teha.
Kihelkonna majandusnõunik Margus Kõrgessaar tõdes, et lõhutud tee tuleb parandada.
“Laupäeval nad lükkasid seda teed ja laupäeval oli ta täiesti sõidetav. Pärast seda käisid aga masinad uuesti peal, andsime neile loa. Täna käisin ise seal kohal, ma ei ütleks et ta kõige hullem on, ta tuleb ära parandada,” rääkis Kõrgessaar.
Kihelkonna volikogu esimees Arvo Kullapere hinnangul on ühed kohalikud mehed on teiste kohalike vastu käitunud väga ebasoliidselt.
“Seal on kolm kohalikku tegijat, kõiki on hoiatatud, allkirjad võetud, et ainult külmunud pinnasega võib välja vedada ja kui soojaks läheb siis igasugune tegevus lõpetatakse, ometi on mehed patustanud. Minule on see raskesti arusaadav. Teine võimalus on kohalikele puuvarumine hoopis keelata,” rääkis Kullapere.
Vilsandi Rahvuspargi asedirektor Andres Jõeorg viitas, et tegmist on valla teega, rahvusparki seal toimuv ei puuduta.
“Rahvuspark saab kaasa rääkida metsas, konkreetsel langil, aga mitte teede osas, mis on valla rida. Metsas meie poolt probleeme pole, sest seal tehti kõik õigel ajal. Aga metsa väljaveoga laoplatsilt jäid nad hiljaks, sealt hakkas pahandus pihta,” tõdes Jõeorg.
Ta nentis, et langi omanikul, kes tegi firmaga lepingu metsa ülestöötamiseks on asjad kõik korras.
“Temal on leping, mille üks punkt viitab, et firma peab garanteerima ka teede säilimise,” sõnas Jõeorg.
Volikogu esimehe sõnul on vallas on sel teemal kaks nõupidamist olnud, firmamehed on tema sõnul andnud allkirjad garantiikirjale, et teed korda tehakse.
“Väljavedajad on täiesti üle mõistuse halvasti käitunud,” sõnas Kullapere.
Margus Kõrgessaar ei osanud öelda, kui kaua metsavedu Kiirassaares veel kesta võib. Ka ei soovinud ta öelda metsaveoga tegelevate firmade nimesid, viidates, et ei tohi anda ühtegi intervjuud ilma vallavolikogu ja vallavanema loata.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised