-7.8 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Mati Vendel on pettunud Eesti kaitsepoliitikas

Leitnandi auastmes Vendeli sõnul rakendatakse Saaremaa kaitseliitlaste juurutatud väljaõppe kava kõigis Eesti malevates. Samal ajal muretseb ta ebamäärase riigikaitsepoliitika pärast, kus mitmedki juhtivad lülid ei täida oma kohuseid.
“Hiljutisel Kaitseliidu keskkogul kasutasin esimest korda põhikirjajärgset õigust, mis lubab otsustamistel kasutada salajast hääletamist, kui seda nõuab kas või üks liige,” rääkis Mati Vendel.
“Kui seni olin lahtisel hääletamisel enamasti üksinda “must lammas,” kes ei allunud ülemale sobilikele otsustele, siis salajasel hääletamisel oli vastuhääletajaid juba tunduvalt rohkem,” rääkis ta.
Seitse aastat tagasi anti pärast kohtuvaidlusi Kaitseliidu Saaremaa Malevale üle nende eelkäijate kodu Kuressaares aadressil Allee 1. Tänaseks on selle maja välisilme pigem halvenenud kui paremaks muutunud.
Kolm aastat tagasi tellitud projekti täit maksumust pole kaitseministeerium siiani suutnud tasuda, maja kordategemine maksab aga seitse miljonit krooni.
“Kuna meil on liikmeid poole tuhande ringis ja liikmeskond nooreneb, oleks Kaitseliidu kodu meile hädasti vaja. Riigikogu liige Laine Tarvis, linnapea Jaanus Tamkivi ja maavanem Jüri Saar on meie eest kõikvõimalikel võimutasanditel kostnud ja palveid läkitanud, kuid seni pole see objekt mahtunud rahastamist vajavate nimekirja.”
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised