-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Saaremaal tuleb Soome nädal

“Euroopa Liidu Komisjoni delegatsioon Eestis alustas eelmisel aastal EL liikmesmaid tutvustavate päevade läbiviimist maakondades, Orissaares korraldati siis Austria päev. Asja mõte on tutvustada korraga ühte EL liikmesriiki lähemalt ja teha seda võimalikult erinevatest tahkudest, käsitledes kultuuri, julgeolekuaspekti, regionaalpoliitikat, majanduse valdkonda jne. Sel aastal tutvustatakse Saaremaal Soomet,” rääkis Euromaja juhataja Kaie Rõõm – Laanet.
Rõõm – Laaneti sõnul kasvas esialgu plaanitud ühepäevasest põhjanaabreid tutvustavast üritusest heade ideede külluse tõttu välja Soome nädal Saaremaal, mille põhisündmused on koondunud Euroopa päevale ning sellele eelnevale päevale, mil toimub Soome suursaadiku vastuvõtt.
Soome nädala raames püüavad korraldajad pakkuda erinevaid ettevõtmisi võimalikult erinevatele vanuse – ja huvigruppidele. 9. klassi õpilastele korraldatakse viktoriin Soome ja Euroopa Liidu teemadel, kooliõpilastele on mõeldud ka lauluvõistlus “Saaremaa valss”. Selle soomlaste hulgas nii populaarse laulu erinevaid tõlgendusi on lubanud hindama tulla ka laulu sõnade autor Debora Vaarandi.
Vaskivuori gümnaasiumi showtrupp esitab SÜGis Euroopa – show ning Noorte infokeskuses saab teoks Euroopa Liidu infotund koos interaktiivne eurotesti, auhindade ja näitusega.Soome nädala raames viibib Roomassaare sadamas Soome miinilaev Uusimaa, mis on huvilistele avatud 8. ja 9. mail. Spordisõprade rõõmuks peetakse 9. mail Kuressaare staadionil Soome – Eesti maavõistlus jalgpallis. Kuressaare ametikoolis korraldatakse soome kalatoitude nädal.
Euroopa päeva tähistavatel seminaridel tulevad kõne alla Euroopa Liidu välis -, julgeoleku – ja kaitsepoliitika ning Euroopa Liidu mõjud regionaalsel ja kohalikul tasandil. Turu ülikooli juubeliseminar kannab pealkirja “Saarlased ja lähiümbrus”, turismi vallas soomlastega töötavatele inimestele on suunatud seminar “Soome keel ja kombed” ning keskkonna – alase seadusandluse ja Euroopa Liidu direktiivide jälgimist ning järelevalvet ja Saare maakonna uut jäätmekava tutvustab keskkonnaseminar.
Soome kultuurieluga on võimalik kurssi saada muusikakoolis toimuval Soome Rahvusooperit ja soome ooperimuusikat tutvustaval loengul ning linnateatris korraldataval ooperigalaõhtul.
Soome nädala raames on saarlastel võimalik kohtuda soome kirjanike Kaari Utrio ja Kaj Linniläga, tutvuda fotonäitustega Soome arhitektuurist ja loodusest, vaadata kunstnik Alla Kerisalo – Johnsoni maalide ja skulptuuride väljapanekut ning lastele mõeldud väikest Muuminäitust.
Nädala põhikorraldajateks on Soome Suursaatkond Eestis ja Soome Instituut. Ürituste koordinaator Saaremaal on Euromaja ning erinevate ürituste korraldamiseks on kaasatud terve hulk kohalikke koostööpartnereid.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised