-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Lennuk saabub Roomassaarde

See on ümber planeedi Maa seilanud meestele ka viimane punkt Eesti territooriumil, kust 1999. aasta oktoobris otsad anti. Laialdast lugupidamist võitnud merikülalistele korraldavad Saare Maavalitsus ja Kuressaare Linnavalitsus sadamas piduliku vastuvõtu. Oodatakse ka linna ja maarahva elavat ja rõõmsameelset osavõttu.
Kail peetava vastuvõtu tseremoonia järel avatakse rahvale jahtklubi elling, kus on puhvetid ja saab ansamblimuusika saatel tantsida. Ainult tantsusoojast vist ei piisa ja seepärast on tark tegu panna kavala aprilliilma kaitseks selga midagi soojemat.
Soojategemiseks ja tarvilikeks kergendusteks on avatud ka sadamakohvik. Ainult ülemine korrus on tund – poolteist reserveeritud merereisilt tulnuile õhtueineks. Seejärel on kõigil võimalus maailmaränduritega juttu ajada ja neilt autogrammi paluda.
Roomassaarde sõiduks lubas linnavalitsus korraldada linnuse vallikraavis toimuva, turismihooaja algust tähistava veeralli (algus kell 16) lõppedes umbes 17.45 paiku lisabussireise sadamasse, mille kohta avaldatakse täiendavat infot.
Võib arvata, et nimetatud vastuvõtt on meile haruldane võimalus elada kaasa Eesti meresõidu ajaloo tähtsündmusele ja heatujuliselt tõdeda, et me oleme Inglismaa ja Hiiumaa kõrval suurim mereriik, kus ehitati purjepaat, mis üle mitmete ookeanide ja merede seilates osutus üsna merekindlaks.
Ja oma mees Meelis Saarlaid pardal hoidis kiiduväärselt kurssi. Ühe etapi tegi kaasa ka linnavolikogu liige Tiit Sarapuu. Nüüd jääb vaid üle oodata seda hetke, et teada saada, kes meist saarlastest läheb järgmisena valgete purjede all pikale ja väärtuslikke kogemusi andvale merereisile.
BRUNO PAO

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised