-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Teatripäevad jätkavad rahvusvahelistena

14. märtsist 7. aprillini kestnud Saaremaa XII teatripäevade jooksul jõudis siinsetele lavadele 20 etendust, millest neli andsid kohalikud ja 16 külalisteatrid. Teatripäevade etendusi vaatas kokku umbes 4000 inimest, sellele tuleb lisada kolm päeva kestnud X miniteatripäevade, maakonna näiteringide päeva ja anekdoodivestjate konkursi publik.
“Seljataha jäi üks suur teatrikuu ja kuna publikut jätkus igale poole, siis leidsime, et teatripäevad on saarlastele vajalikud ning neid tuleb kindlasti edasi teha,” rääkis teatripäevade peakorraldaja Lea Kuldsepp.
“Tahaksime väga, et sellest üritusest kujuneks välja teatrifestival, millest võtavad osa ka välismaised teatrid, alustuseks näiteks läti, vene ja miks mitte ka soome trupid. Vene draamateatri etendused on näidanud, et meie publik ei pelga võõrkeelset teatrit ja Kuressaare teatrimaja kannaks ka kindlasti mahukama teatriürituse välja,” lisas ta.
Kuressaare linnateater teatripäevade põhimajana tundus korraldajate arvates olevat õige valik:
“Hea oli kutsuda teatreid mängima majja, kus näitlejail on hea töötada ja publikul hea vaadata. Paljud saarlased sattusid teatripäevadega seoses esimest korda teatrimajja ning teater võitis selle kuu ajaga endale kindlasti uusi külastajaid.”
Kui mõnel aastal on teatripäevad pakkunud enamasti lustimänge ja komöödiaid, siis tänavuse teatrikuu taotluseks oli Kuldsepa sõnul pakkuda klassikat ja tõsisemaid teemasid. “Publikupoolne tagasiside on teada andnud, et rahvas jäi nähtuga väga rahule,” märkis Kuldsepp.
Teatripäevade jooksul läbi viidud küsitluse tulemusena kuulutati teatripäevade lõpupeol saarlaste lemmiknäitlejaks Ita Ever, kes eelmisel aastal kaotas selle tiitli väga napilt Marko Matverele.
“Sel aastal võitis ta, kindlasti ka tänu oma juubelile, täiesti konkurentsitult.”
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised