-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Laevakompanii jäi pühade ajal reisijateveoga hätta

Järjekorrad tekkisid sellest hoolimata, et parvlaevad tegid lihavõttepühade esimesel päeval neljapäeval lisareise nii Saare maakonda viival Virtsu – Kuivastu liinil kui ka Hiiumaa laevaliinil Rohuküla – Heltermaa.
Üks anonüümseks jääda soovinud, Tallinnas tööl käiv muhulane rääkis Postimehele, et tahtis neljapäeva õhtul jõuda kümnese praami peale, kuid sai üle väina alles kella kahe ajal öösel.
“Kogu ülevedu käis vaevaliselt, esiteks müüdi broneeringuid nii palju, et terved laevad olid järjekorras koha kinni pannud autosid täis ja tavasõitjatele ei jätkunud üldse ruumi,” kirjeldas mees.
“Tagatipuks viidi õhtul Kuivastu liinilt Hiiumaale ära teine suur praam Ofelia, sellel aga pidi omakorda sinna jõudmiseks neli tundi kuluma, oli sellel tõmblemisel mõtet?”
Libedamalt ei läinud reisijatel ka saartelt ärasõit. Sama Muhust pärit ettevõtja rääkis, et nagu paljudel teistelgi, kulus tal Kuivastust mandrile pääsemiseks neli tundi. Kella 16 ajal ulatus autoderivi sadamas mööda maanteed umbes 2 kilomeetri kaugusele Pädaste ristini.
“Karikas sai sellest passimisest pilgeni täis, aga midagi ei oska teha ka,” lausus tihti kodusaarel käiv ettevõtja.
“Kolme – nelja aastaga pole mitte midagi muutunud, see jama on kõigi pühade või aastavahetuse ajal, kuigi laevakompaniil on piisavalt laevu.”
Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk möönis, et üleveoga tekkis probleeme, sest rahvast oli oodatust rohkem ning neljapäeval langes koormus õhtusele ajale, kui kõik tahtsid korraga üle saada.
Mandrile tagasisõitmise põhilise päeva, pühapäevase sõidugraafiku rikkus aga Rihvki sõnul Virtsu – Kuivastu liinil ära halb ilm, mille tõttu tuli hommikul kella seitsmene sõit üldse ära jätta. “See pani pitseri tervele päevale,” nentis ta.
MARKO PÜÜA
Postimees

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelOrissaare Laulumaias
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised