-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Haridusminister Lukas lubas kolledzile riiklikku tellimust

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) rektor Andres Keevallik ja haridusminister Lukas leppisid kokku, et järgmiseks õppeaastaks kindlustatakse kolledzile 15 õpilaskohta, ütles maavalitsuse haridusosakonna juhataja Raivo Peeters. Tema sõnul katab see hädavajaliku ja kolledz saab jätkata.
Haridusministeeriumi prioriteediks on Peetersi sõnutsi praegu kutseharidus.
“Meie oleksime huvitatud, et maakonnas oleks võimalik omandada ka nn ülikooli – tüüpi kõrgharidust kolledzi näol,” märkis Peeters.
Ka TTÜ on huvitatud Kuressaare kolledzi jätkamisest. TTÜ püüab garanteerida õppejõud ja riikliku tellimuse haridusministeeriumi, kohapeal tuleb aga leida vahendid investeeringuteks.
Esialgu jääb kolledz tegutsema Kuressaare ametikooli ruumidesse
“Nad kasutavad ühte ja sama baasi, näiteks saaks kasutada toidulabori baasi. Kuna ametikool kavatseb hakata andma kutsekõrgharidust hotelli -, restoraniteeninduse erialal, peaks kolledzi eriala edaspidi muutuma,” rääkis Peeters.
“Näeksime TTÜ baasil edaspidi elektroonika suuna ja rannikualade planeerimise eriala väljaarendamist.”
Maavanem Jüri Saare sõnul aitab kõrghariduse andmine Saaremaal kaasa regionaalpoliitiliste probleemide lahendamisele, sest noorte äravool mandrile korvataks mõningase sissevooluga suurelt maalt.
Haridusminister kohtus veel Kuressaare gümnaasiumi direktori Toomas Takkise ja Kuressaare linnapea Jaanus Tamkiviga, pärides aasta tegutsenud KG Sihtasutuse käekäigu järele. Esimene aasta on sihtasutuse loomist õigustanud.
Samuti külastas Lukas ametikooli Upal asuvat hoonet ja pooleliolevat võimlat, mille valmisehitamiseks võiks kuluda 5 – 6 miljonit. Kuna ametikoolil puuduvad võimalused riikliku õppekava täitmiseks kehalise kasvatuse näol, on võimla väljaehitamine hädavajalik. Võimla valmimisest on huvitatud ka Kuressaare linn ja Kaarma vald. Raivo Peetersi sõnul loodab haridusosakond 2/3 ehitussummadest saada riigilt, ülejäänu tuleb leida kohapealt.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised