-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

KG korraldab kodulehekülgede võistluse

Vaatamata kiirele infoajastu pealetungile pole Saaremaal kodulehekülgede valmistamise osas veel võistlust korraldatud ning laiemale üldsusele teadaolevalt pole seda tehtud ka mujal Eestis. Sestap otsustasidki Kuressaare gümnaasiumi IT – suuna abituriendid selle käsile võtta.
Parimate väljaselgitamine on eesmärk omaette, kuid mitte ainult. Kindlasti leiab nii mõningi kodulehe omanik võistlustööde hulgast ideid, mida oma lehekülje täiendamisel kasutada. Samas toob üritus kõigi Saaremaa webmasterite leheküljed kokku koondatuna tavakasutajani, kes muidu võibolla nii väga internetis ei kola.
Kuigi sellise võistluse puhul pole vanus niivõrd määrav, on isiklike lehekülgedega võistlejad vanuse järgi alagruppidesse jagatud. 15 – aastased võistlevad seetõttu noorematega ühes, järgmine on keskklass, kuhu kuuluvad 16 – 18aastased, ning vanimate rühmas on võistlejad alates 19. eluaastast. Teiseks põhigrupiks on asutused.
Ühtegi kodukat ei panda võistluse veebilehele omaniku nõusolekuta. Osalemiseks end eelnevalt registreerida märksõnaga WWW. Aadressile erika@oesel.edu.ee tuleb saata valmiva või juba olemasoleva lehekülje aadress, veebimeistri nimi, vanus, töökoht või õppeasutus ning kontakttelefon ja e – mail.
Tööde vastuvõtmine lõpeb 15. mail. Hindamisel ei vaadata ainult seda, kuidas lehekülg välja näeb. Sama tähtis kui kujundus, on sisu – kodulehel peab ka mingi “mõte” olema.
See, mis eesmärgiga on homepage tehtud, tuleb igaühel võistluse ajaks esilehele lingina üles panna. Tähtis on ka info liigendus – mida loogilisemalt on sisu ära jaotatud, seda parem on leheküljel orienteeruda. Samal ajal, kui zürii asja ette võtab, on lihtkasutajal võistluse kodulehelwww.oesel.ee/www võimalik valida lemmik, mille põhjal selgub üldine paremusjärjestus.
Parimaid töid ootavad auhinnad, sponsoriteks on hetkel Elektroonika Äri, mööblisalong Münt ning kauplus Elektrum. Loodame leida veelgi toetajaid, kes aitaksid kaasa parimate väärilisele premeerimisele. Kõik registreerunud lehed pannakse esimesel võimalusel üles aadressile www.oesel.ee/www ning lõpptulemused avaldatakse ajalehes Meie Maa.
Kuressaare gümnaasiumi IT – suund

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised