-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Lümanda laululind

Tõepoolest oli kaunilt kevadises saalis kohad sisse võtnud nii laululinnud kui ka rohkearvuline publik, et üheskoos maha pidada laulukonkurss “Lümanda laululind 2001”.
Lõppeb ju pea nädala pärast üleriigiline raamatuaasta, mistõttu olid Edgar Valteri raamatukangelased just sobivateks tegelasteks konkurssi juhtima ja väikseid soliste abistama – julgustama. Kokku oli neljas vanuseastmes 55 lauljat.
Kontserdi avasid 7 – 8.a. solist Liis Sepp lauluga kalakestest. Järgmises rühmas olid kõige väiksemad lasteaialapsed. Nende laulud rääkisid vihmakassist ja hiiretipsust, lastest, kes ei karda seepi, koertest ja kodust, kevadest ja pesupäevast. Päikesest laulis meile kontserdi noorim osaleja Karolin Kärm.
Siira ja vahetu esinemisega teenis publiku aplausi Kätlin Kask oma “Hiiretipsi” lauluga.
9 – 10 aastaseid oli kontserdile tulnud 17 ning 11-14 aastaseid soliste oli koguni 20.
Seni kuni zürii, koosseisus Lea Kuldsepp, Merike Meriloo, Heino Laht, Teisi Valge, Girlis Tuisk ja Keete Viira, terasid sõkaldest eraldasid, said kõik lapsed maiustada torti ja kõik eripreemiate väljapanijad oma kandidaate vaagida.
Zürii esinaine Lea Kuldsepp kuulutas välja selle aasta laulukonkursi Lümanda Laululind edukamad ja need olid: 3 – 6aastased: Kevin Sirgo, Argo Treirat ja Helena Kuivjõgi.
7 – 8aastased: Merily Kermik, Ann Aedmäe ja Anett Sirgo.
Kuna vanemaid laululapsi oli rohkem, anti preemiad neljale tublimale, need olid:
9 – 10aastased: Janika Raun, Andry – Sten Tõru, Evelin Alas ja Kaidi Kuusk
11 – 14aastased: Teele Viira, Sander Viira, Katri Hoogand ja Risto Reinsoo.
Nagu ikka tavaks, lisaks veel hulgaliselt eripreemiaid. Need olid Lümanda söögimaja eripreemia – Ainar ja Andre Treirat, firma MONISTICO – Signe Lonks, Lümanda kultuurimajalt kaks preemiat – Karolin Kärm ja Kevin Sirgo, Taritu Arenguselts – Liisi Salong, Lümanda kooli auhind (õpetajad & õpilased) – Annika Kaal, Lümanda Lasteaed – Kevin Sirgo ja suutäis magusat kõigile laululastele lasteaiast ja kapten Trummilegi, AS LIMEX preemia 4-aastastele kaksikutele – Ainar ja Andre Treiratile, valla volikogu sotsiaalkomisjonilt – Ott Aedmäele ja väike meene Salavalt Kalev Roostale.
Veel tänukirjad kõigile ürituse edukale kulgemisele kaasaaitajatele, õpetajatele Ülle Reinsoole, Merike Kiilile ja Reet Lahele, traditsioonilisele sponsorile AS MEANDRILE, uue tänukirja kujundajale Urve Vakkerile, video- ja valgustusmehele Ain Rannale, raamatutegelaste kehastajatele Anne Viirale, Kalmer Rauale ning Aivo Treiratile ja loomulikult kultuurimaja direktorile Ulvi Põllule.
Lõpetuseks laulis kvartett koosseisus Teele ja Keete Viira, Girlis Tuisk ja Teisi Valge. “Andmisrõõm on kõige suurem rõõm, toimub see siis ilusa laulu või väikese rahasumma abi,” luges Ulvi tüdrukutele tänusõnu hästi kõlavate laulude eest. “Te olete tohutu töö ära teinud kui laulate juba meie repertuaari laulusid ja hästi laulate, nii et Saksamaalegi kuulda. Kui oma laulust aega üle jääb, kuulake ka päris linnulaulu!” nii tervitas kõiki väikseid ja suuri laululapsi Lümandas Aive Bruhn-Rand Saksamaalt.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised