-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Kuressaare gümnaasium tervislike koolide hulgas

Tervist edendava kooli eesmärk on edendada tervislikku elulaadi arendades turvalist ning toetavat sotsiaalset ja füüsilist keskkonda kogu kooli paikkonna jaoks.
“Tiitel anti Kuressaare gümnaasiumile just seetõttu, et kool on teiste kõrval eriliselt tervist edendav. Eks meil kõigil ole igas valdkonnas midagi teha, kuid eks elu olegi üks muutuste protsess,” sõnas auhinna üle andnud Kädi Lepp.
Eestis on selline tiitel 26 koolil, nendest 6 kuuluvad ka Euroopa Tervist Edendavate Koolide hulka. Käesoleva projekti peaeesmärk on luua kõigis Eesti üldhariduskoolides soodsad eeldused ja tingimused tervistedendavate koolide ideoloogia rakendamiseks, nii et aastaks 2005 oleks vähemalt 10% koole motiveeritud ja pühendunud tervisliku kooli – keskkonna arengule.
“Kuna Kuressaare gümnaasium asub terviselinnas, võiks ju ka kool olla tervist edendav,” lisas Kuressaare gümnaasiumi tervisekooli projektijuht Ursula Rahnik.
Küsimusele, mida annab Kuressaare gümnaasiumile see, et ta kuulub nüüd tervistedendavate koolide hulka, vastas ta:
“Eelkõige annab see turvatunde lastevanematele, kelle lapsed siin koolis õpivad – nad teavad, et kool tegeleb lapse tervisega.”
Selleks on gümnaasiumil ideaalsed võimalused: kool asub linna servas tervisepargi kõrval, koolil on oma ujula ja spordisaal, mis lähitulevikus renoveerimisele lähevad. Koolis korraldatakse ka üritusi, mille eesmärk on õpilaste tervist edendada.
Üks ja kõige suurem üritus on iga – aastane tervisespordipäev, algklassidele on mõeldud sportlikud perepäevad, loodussõprade ja rahvatantsuring, põhikoolile ja gümnaasiumile on mõeldud igasugused kooli meistrivõistlused ujumises ja korvpallis, rütmika, võimlemisvõistlus.
Autasustamisel olid kohal ka õpilasomavalitsuse esindajad Priit Kurgpõld ja Maarika Mesipuu.
“See tiitel on väga heaks märgiks koolile, kuid tulevikus peame kindlasti tiitli hoidmiseks palju vaeva nägema. Asi ei tohi seisma jääda, vaid me peame edasi arenema,” rääkis Maarika.
Priit on veendunud, et nüüd on ka õpilased teadvustanud endale, et käivad tervisekoolis.
“Kuigi samas arvan, et õpilaste igapäevaelus suuri muudatusi ei toimu – elu läheb edasi, ainult nüüd juba tervisekooli nime all,” lisas ta.
SIRET PÜÜA

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised