-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Teatripäevad Kaarma põhikoolis

Teatripäeval, 27. märtsil alustati näitemängupäevi I klassi etendusega “Juki arvutab õuntega” (õp. Ruth Rist) ja teiseks etenduseks samal päeval oli “Seiklus metsas”, mida esitasid V – VI klassi õpilased (õp. Krista Kütt). 28. märtsil esitasid toreda etenduse II klassi õpilased, milleks oli “Jutumemme prillid” (õp. R. Rist).
30. märtsil oli võimalik näha VII – IX klassi õpilaste esituses etendust “Me oleme 13 – aastased” (õp. K. Kütt). 4. aprillil saadi osa nukuetendusest “Pips ja Pip” (õp. K. Kütt), esitajateks III – IV klassi poisid.
Toimus ka pidulik teatripäevade lõpetamine, kus näiteringidele jagati komme ja juhendajatele lilleõisi. Lõpetamisel esinesid lustakate tantsudega VI – VII klassi poisid ja tüdrukud, kusjuures tüdrukud oma tantsuga püüdsid näidata tänapäeva poiste käitumist – olemist ja poisid näitasid, kuidas käituvad tänapäeva tüdrukud (õp. Heli Õun).
Eraldi tasub tähelepanu juhtida V klassi tüdrukute tublidusele ja julgusele, kes iseseisvalt mõtlesid välja tänapäeva koolipoiste tüübid ja näitasid, kuidas need tüübid käituvad ja omavahel läbi saavad. III – IV klass tegi lühinäitemängu tänapäeva vahetunnist (õp. Anni Trave).
Nii õpilased kui ka õpetajad olid palju vaeva näinud ja tegijaid oli palju. Nagu ütles õpetaja Sirje Aru: “Selleks, et laval midagi ka viie minuti jooksul näha, on vaja metsikut tööd ja harjutamist.” See lause on tänuks kindlasti kõigile tegijaile.
“Elu nagu teater, teater nagu elu” – see lause peaks saama järgmise õppeaasta teatripäevade kandvaks lauseks.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised