-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Kuressaare Turvakodul raha vaid ühele inimesele

“Kuna Ahtme, Männiku ja Viljandi turvakodu on meie omast tunduvalt suuremad ja eriti Ida – Virumaal kriminogeensusaste meie omast kõrgem, otsustas keskus sellest piskust kõige väiksema osa meile anda,” selgitas Kuressaare turvakodu juhataja Arli Mustkalev.
Sotsiaalministeerium maksab eluasemekulusid kinnipidamiskohast vabanenutele ning seitsme ja poole aastase eksisteerimisaja jooksul pole Kuressaare turvakodus nii rasket aega olnudki, arvas Mustkalev.
Eelmisel aastal suleti Haapsalu turvakodu ja uste kinnipanemist soovitatakse ka Kuressaare turvakodule.
“Kui ma täna oma 11 meest välja viskaksin ja uksed lukku paneksin, oleksid needsamad mehed aknast uuesti sees, teeksid põrandale tule, et sooja saada, ja varsti oleks “punane kukk” katusel,” ennustas juhataja.
“Üldiselt on meie maja mehed 2 – 5 korda kinni istunud ja neil pole tõesti enam kusagil mujal elada, sugulased mitmel küll on, aga oma juurde elama neid enam ei võeta.”
Turvakodu juhataja on tänulik Kuressaare linnavalitsusele, kes maksab valvurile palka 1000 krooni kuus.
“Kunagi oli meil seitse inimest tööl, nüüd kaks, linnast on meil üheksa ja Kaarma vallast kaks meest, nendelt omavalitsustelt saame ühe mehe eluasemekulude katteks talvel 524 ja suvel 318 krooni kuus,” rääkis Mustkalev.
Sellest rahast maksab turvakodu kütte, elektri, kindlustuse, maamaksu ning telefoni.
“Pingutame kõvasti ja tööteraapia korras käime juhutöödel, kuhu võetakse. Leisi vallas lammutasime vana aida, kehvemad palgid saime endale kütteks, aga üldiselt elavad turvakodu mehed 500 – kroonise toimetulekutoetuse peal ja sellest rahast eluasemekuludeks sentigi järele ei jää,” rääkis Arli Mustkalev.
Mustkalev hindab maja hoolduskulusid 200 000 kroonile alates 1993. aastast. Hollandi fondide ühenduselt saadi maja katuse uuendamiseks raha ja loodetakse saada ka maja siseremondiks.
“Majas on neli 45 – aastast ahju, need on vaja uued teha, maja tuleohutusnõuete täitmine nõuab mõnekümne tuhande kroonist kulutust. Kümnekohalises majas elab praegu 11 inimest, juba see näitab, et turvakodu on Kuressaarde vaja. Kui riik ei toeta, loodame omavalitsuste abile,” rääkis Mustkalev.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised