-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Lühiuudised

Oravapartei valdade kiire liitmise vastu
Reformierakonna juhatus otsustas eile, et haldusterritoriaalse reformi läbiviimisel ei tohi omavalitsusi sunniviisiliselt liita. Omavalitsuste liitmine peab erakonna juhatuse vastuvõetud otsuse kohaselt toimuma ainult vabatahtlikult. See tähendab, et Reformierakond on vastu siseministeeriumis töös olevale haldusterritoriaalse reformi kavale ja hoo sisse saanud omavalitsusreform võib edasi lükkuda. Isamaaliitlasest siseminister Tarmo Loodus on nimetanud üllatavaks Reformierakonna kavatsust pidurdada haldusterritoriaalse reformi senist kulgu ja mitte alustada valdade liitmist enne 2003. aastat.
Vormsi võib saada mandriga püsiühenduse
Kuna riigi dotatsioon Vormsi parvlaevaühendusele on umbkaudu viis miljonit krooni aastas, siis on tõsiselt võetud kõne alla püsiühenduse loomine Vormsi ja Noarootsi vahele üle Seasaare. Lääne maavalitsuse teatel on üks võimalusi kettpraami kasutamine, teine silla ehitamine ja kolmas kettpraami ja silla kombinatsioon. Probleemid Vormsi praamiühendusega on kestnud aastaid, halb ühendus mandriga pidurdab maavalitsuse hinnangul ka muidu atraktiivse saare turismi arengut.
Uus puhkuseseadus annab töötajatele suuremad õigused
Riigikogu võttis eile vastu uue puhkuseseaduse, millega töötaja saab muu hulgas õiguse nõuda kasutamata jäänud puhkust kuni nelja aasta vältel tagantjärele. Peamiselt puhkuseregulatsiooni euronõuetele vastavusse viimiseks algatatud puhkuseseaduse teine olulisem muudatus puudutab kuni 10 – aastaste laste vanemaid, kellel on õigus saada puhkust lapse koolivaheajal. Uue seaduse alusel on ka isadel õigus 14 kalendripäeva pikkusele lisapuhkusele pärast lapse sündi, kui lapse ema pole töötanud. Põhipuhkuse kestus on nagu senigi 28 kalendripäeva. Uus seadus hakkab kehtima 2002. aasta 1. jaanuaril, samal ajal kaotavad kehtivuse senised puhkusi reguleerivad õigusaktid.
Venemaal ametlikult üle 100 000 HI – viiruse kandja
Venemaal on ametlikult registreeritud üle saja tuhande HI-viiruse kandja, teatas eile Vene aidsiennetuskeskus. Keskuse bülletäänist selgub, et 1. aprilli seisuga elas kõige rohkem HIV-tõvestatuid Moskva oblastis – 14 396 inimest. Irkutski oblastis on nakatunuid 8842, Peterburis 7582 ning Moskvas endas 1088 inimest. Kokku on Venemaal praeguseks registreeritud 103 024 imuunsuspuudulikkuse viiruse kandjat, sealhulgas on 1362 last. Aids on diagnoositud 448 inimesel, sealhulgas 133 lapsel. Meedikute prognooside kohaselt võib selle aasta lõpuks olla Venemaal juba üle miljoni HI – viirusesse nakatunut.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised