-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Muhu kalatööstus jälle pankrotieelses seisus

Äripäev Online kirjutas, et kõige rohkem on kalatööstus võlgu OÜ – le Keskpunkt. Võlasumma on 300 000 krooni ja firma juhi Andro Otsa väitel pole kalatööstus juba mitme kuu vältel võimeline raha ära maksma.
Muhu kalatööstus kuulub kinnisvarafirmale Rovania, mille juhatuse esimees Tarmo-Raivo Linntamm ütles Äripäevale, et asi on tõesti nukker.
“Kui raha peale ei saa, tõstan käed püsti,” lausus Linntamm ettevõtte seisu kommenteerides.
Praegu tehase ellujäämiseks investoreid otsiva Linntamme sõnul töötab tehas hästi, ettevõtte kuukäive on 1,5 miljonit krooni, ent võiks olla poole rohkem. Muhu Kalatööstuse osakapital on 7,6 miljonit krooni. Osa tehasest on viidud vastavusse euronormidega, teise poole jaoks praegu raha napib. Tehases töötab 130 inimest.
Linntamm ütles, et tehase hoogsamaks käimapanemiseks on vaja raha peale saada, et kala sisse osta. Esmaspäeval on tal Sampo pangaga nõupidamine, kus otsustatakse, kas pank annab raha või mis ettevõttest üldse saab.
OÜ Rovania ostis pankrotistunud Muhu kalatööstuse varad 1999. aasta novembris 4 miljoni krooniga Ühispangalt, kes aga laenu peale ei andnud. Pank tahtis kohe 1,5 miljoni kroonist sissemakset, mille jaoks tuli raha laenata Optiva Pangast. Hansapank keeldus samuti laenu andmisest, kuna pangal oli endal mitu kalatehast hooldada.
Muhu kalatööstus on viimaste aastate jooksul pankrotistunud kaks korda. Enne OÜ Rovania omandisse minemist kuulus tööstus AS – ile Nirkon, mis pankrotistus 1999. aasta juulis. Nirkon sai tööstuse omanikuks pärast seda, kui firma 1995. aastal esimest korda pankrotti läks.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised