-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Liivide luulekonkursi võitis Kerstin Varvas

Vendade Liivide loomingule keskendatud XI maakondlikul etlemiskonkursil astus üles 18 noort luulelugejat. Võistlejaid oli Saaremaa ühisgümnaasiumist, Kuressaare gümnaasiumist, Kuressaare Vanalinna koolist, Leisi keskkoolist ja Lümanda põhikoolist. Konkursi juhendi kohaselt tuli esitada kaks luuletust – üks vendadelt Liividelt ja teine Juhan Liivi preemia pälvinud eesti luuletajatelt.
Zürii hinnangu kohaselt esines sel aastal kõige paremini Kerstin Varvas SÜG – ist (juhendaja Rita Ilves). Tema läheb maakonda esindama ka aprilli keskel Alatskivil toimuvale vendade Liivide loomingu lugemise üleriigilisele konkursile.
Võistluse kolm laureaati on Madis Enson (SÜG, Rita Ilves), Maarja Torga (SÜG, Sirje Kreisman) ja Lilian Vahter (KG, Merle Rätsep). Eripreemiate vääriliseks tunnistati Marilin Assafrei (KG, Merle Rätsep) ja Anni Jasmin (Vanalinna kool, Ly Kallas).
Konkursist kokkuvõtteid tehes hindas zürii esimees, Tallinna Pedagoogikaülikooli rezii õppetooli juhataja Toomas Lõhmuste meeldivalt tugevaiks nii gümnaasiumi – kui põhikooliealised etlejad. Nii tema kui teiste züriiliikmete meelest oli esinejate suuremaks puuduseks liialt traagiline esitusviis ja kohatine kontakti kaotamine kuulajatega. Konkursantide tugevaks küljeks oli tema sõnul mitmekesine luulevalik, samuti mitmete ootamatute aktsentide leidmine.
Võitja esinemist hindas Lõhmuste nii: “Kerstini eelis oli see, et ta jättis mõlema loo, nii Juhan Liivi kui Doris Kareva luuletuse esitamisel väga sümpaatse mulje, mõlemad materjalid olid võrdselt tugevad. Ta pani ennast kuulama, ta silm elas – see ongi hea lugeja tunnus.”
Etlejate maakonnavooru hindasid veel 1998. aastal üleriigilise Liivide – konkursi võitja Kärt Reemann, Kata – Riina Luide Kuressaare Linnateatrist ja õpetaja Mia Rand SÜGist.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised