-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Õpilasomavalitsused moodustasid liidu

Liidu asutajaliikmeiks võivad end lugeda Kihelkonna, Mustjala, Kaarma, Kärla, Valjala ja Salme põhikool, Kuressaare Vanalinna kool, Kuressaare ametikool, Saaremaa ühisgümnaasium, Leisi keskkool ning Orissaare ja Kuressaare gümnaasium.
Vastse õpilasorganisatsiooni esimeseks presidendiks valiti Priit Kurgpõld Kuressaare gümnaasiumist, asepresidendiks sai Kaidi Toombu Leisi keskkoolist. Saaremaa Õpilasomavalitsuste Liidu juhatus on 7 – liikmeline.
Maavalitsuse haridus – ja kultuuriosakonna huvihariduse peaspetsialist Valve Heiberg ütles, et õpilasomavalitsuste liidu moodustamist on Saaremaal kaalutud juba viimased poolteist aastat.
“Koolide õpilasomavalitsused ja äsja loodud õpilasomavalitsuste liit peaksid olema õpilaste õiguste eest seisjad, samas ka nende vaba aja sisustajad,” selgitas ta.
Kui koolide õpilasomavalitsuste ülesanne on teadvustada õpilasõigusi, lahendada õpilaste – õpetajate vahelisi konflikte ning teavitada õpilaste muredest oma kooli direktsiooni, siis maakondlikul organisatsioonil on Heibergi sõnul vastavalt probleemi olemusele võimalik pöörduda omavalitsuste liitu, maavalitsuse haridusosakonda või Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu kaudu ka otse haridusministeeriumi.
Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu juhatuse liige, Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane Ott Heidmets ütles, et õpilasomavalitsuste aktiivne töö annab õppuritele võimaluse parandada süsteemi, kus nad õpivad, ning muuta oma vaba aeg pidude, laagrite, seminaride ja reiside abil sisukamaks ja arendavamaks. Ta lisas, et iga aktiivne õpilasomavalitsuse liige saab seda tööd tehes ka palju väärtuslikke kogemusi ja iseseisvust tulevaseks eluks.
Tema sõnul sõltuvad õpilasomavalitsuste tugevus ja õigused suuresti sellest, kuivõrd suur on koolide, omavalitsuste või riigi toetus õpilaste esindusorganisatsioonidele.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised