-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Liiklusohutuskampaania “Traksid peale 2001”

Igast kümnest sõiduautos hukkunust kuus olid sõiduauto juhid ehk 95 mullu sõiduautos elu kaotanust 57 olid juhid, 27 istus õnnetuse hetkel juhi kõrvalistmel ja 11 tagaistmel. Vaid veidi enam kui viiendik juhte ja juhi kõrval istujaid olid turvavööga kinnitatud. Rääkimata tagaistmel istujaist, kes eranditult kõik olid lahtiste turvavöödega.
Kui võrrelda turvavöö kasutamist naiste ja meeste puhul, siis võib tõdeda, et naised sõidukijuhtidena ja ka juhi kõrval istujatena on kohusetundlikumad ja kinnitavad turvavöö sagedamini. Statistika näitab, et asulavälistel teedel juhi kõrval istudes seitsmest naisest jätab turvavöö kinnitamata ainult üks.
Aastatel 1998 – 2000 hukkus Eesti teedel ja tänavatel kokku 6 alla 10 – aastast sõiduautos sõitnud last, kellest vaid 1 oli nõuetekohaselt turvatooli kinnitatud. Liiklusjärelevalve käigus kontrollitud autode statistika näitab, et kui Tallinnas on nõuetekohaselt kinnitatud iga kaheksas sõiduautos erivarustust vajav laps, siis väiksemates linnades ja asulavälistel teedel sõidab turvaliselt vaid 4 – 6 last sajast. Kõige vähem hoolivad turvavööst 16 – 22aastased noored.
Et eespool toodud kurva statistika arvud väheneksid ja inimesed suhtuksid enda ja eriti oma järglaste elu hoidmisse suurema tähelepanuga, siis alates 26. märtsist on käivitunud liiklusohutuskampaania – “Traksid peale 2001” alapealkirjaga “Kinnita laps”.
Kampaania eesmärk on propageerida turvavöö kasutamist. Kahe nädala jooksul kontrollib politsei tavalisest intensiivsemalt turvavöö kasutamist nii ees – kui tagaistmel sõitjatel ja erilist tähelepanu pööratakse laste turvavarustuse kasutamisele.
Eeskujulikke autojuhte (sõidukis on kõik sõitjad, ka lapsed, kinnitatud nõuetekohaselt turvavarustusega) premeerib politsei võimalusega osaleda loosimises, mille auhinnad on välja pannud kampaania koostööpartnerid Statoil ja Selver.
Juhtidele ja sõitjatele, kelle turvavööd on kinnitamata, annab politseiametnik täitmiseks küsimustiku, mille täitmine on vabatahtlik. Rikkuja koostöövalmidust arvestab politseiametnik karistuse määramisel ning võib piirduda ainult hoiatusega. Küsimustiku täitjale jääb kampaania logoga pastapliiats.
Täidetud küsimustikud ja talongid edastatakse Politseiametisse, kust need lähevad loosimisele, mis toimub 18. aprillil ETV saates “Liikluspeegel”.
Turvalist liiklemist ja ilusat kevadet soovib
Saare Politseiprefektuur

MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised