-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Saaremaa kaupmehed kahtlustavad lihapuudust

Saaremaa Tarbijate Ühistule kuuluva Edu kaupluse juhataja Urmas Vevers ütles Meie Maale, et kohalik lihatööstus ei suuda kaubandusvõrku varustada sellisel tasemel, kui oleks nõudlust.
Vevers märkis, et kuigi Edus on saadaval ka Rakveres toodetud liha, kuulub saarlase eelistus kohapeal toodetule. Paraku kohalik tööstus iga päev värsket toorest lihakaupa ei väljasta, veist ja siga antakse erinevatel päevadel. Nii Vevers kui Tamme poe juhataja Marvi Suu kinnitasid, et mõni aeg tagasi oli olukord liha kättesaamisega tunduvalt parem.
“Eelmine reede oli selline päev, et mitte midagi ei olnud nendel anda. Viimasel ajal on üsna tihti, et tooreid asju absoluutselt ei ole,” möönis Suu.
“Ma usun, et tööstusel on praegu lihahanke osas väga tõsised probleemid,” lisas Vevers.
Ühe anonüümseks jääda soovinud asjatundja hinnangul ei ole Saaremaa tingimustes võimalik kallimaid lihatooteid, nagu karbonaad ja filee õige hinnaga piisavalt müüa.
“Tallinna selveris on korralik viilutatud sisefilee 120 krooni kilo. Selle hinnaga ei osta Saaremaal keegi. Saaremaal müüakse tegelikult alla Eesti hinnaklassi,” märkis asjatundja.
Kahtlusi lihapuuduse kättejõudmisest süvendab Valjala seakasvatajate suundumine Läti turule. Meie Maa andmetel müüs Valjala Seakasvatuse OÜ sel kuul Lätisse 160 elussiga, mis on umbes kümnendik kohaliku tööstuse kuu vajadusest.
Valjala Seakasvatuse tegevjuht Vahur Veelaid kinnitas sigade müüki Lätti, kuid möönis, et praegu müüakse liha kohalikule tööstusele.
“Aga küsijaid on palju ja mis homne päev toob, ei tea,” sõnas ta. Veelaid ei välistanud, et sigade müük Lätti jätkub ka tulevikus.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised