-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Aste saab suveks kultuurimaja

“Kaarma valla kõigi aegade suurim investeering, 1,7 miljonit krooni, läheb Aste kultuurimaja ehituseks,” selgitas vallavanem Ülo Vevers. Arvatavasti homme allkirjastatakse ehitaja, Saare KEK – iga leping, järgmisel nädalal läheb töö lahti ja kahe kuuga peab 154 – kohaline kultuurimaja valmis olema.
Päris uut maja Astesse siiski ei tule. OÜ Sarmet andis vallale 30 aastaks tasuta rendile oma kontorihoone teise korruse saali.
“Maja omanike nõue on, et kultuurimajja peab eraldi sissekäik olema, et tehase tööd ei segaks, ja see tuleb maja otsast,” rääkis valla ehitusnõunik Peeter Arikas.
“Trepikoda koos garderoobi ja WC – dega maksab üle 800 000 krooni, aknad on vaja vahetada, keskküte rekonstrueerida ja ülejäänud raha eest sisustus muretseda.”
Kaarma vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu kinnitas, et Aste koolil pole seni korralikku saali ja selle aasta koolilõpetajad saavad oma põhikooli lõputunnistused kätte juba uues saalis.
“Tänavu on juubel nii koolil kui alevikul, eks see saal ole ennekõike oma valla rahva jaoks,” ütles ta.
Aste juubelite aastal on Keskkonnainvesteeringute Keskus finantseerimas nelja miljoni krooniga aleviku veetorustiku väljavahetamist. Mingi osa oma laenurahast paneb samasse projekti ka Kaarma vallavalitsus.
Tänavuse suuruselt teise investeeringu, pool miljonit krooni, teeb vald Kudjape spordiväljaku ehitamiseks.
Järgmisel Kaarma vallavolikogu istungil, 9. mail arutatakse valla arengukava.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised