-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Orissaare maksab energeetikalaenu soojamüügist

Läinud nädalal otsustas valitsus teist aastat kehtiva riigieelarve sätte alusel karmistada suhtumist neisse riigilt laenu saanud omavalitsustesse, kes ei täida korrektselt oma kohustusi riigi ees.
Valitsusel on õigus võlgnikele mitte teha väljamakseid neile riigieelarvega määratud toetustest ja eraldistest, ühtlasi loobub riik ka nõudest kohaliku omavalitsuse üksuse või avalik – õigusliku juriidilise isiku vastu välja maksmata summa ulatuses.
Läinud aasta lõpus olid valdadest suurimad võlglased Jõelähtme 14,4 miljoni, Orissaare 3,5 miljoni ja Anija 2,7 miljoni krooniga. Kõigi suurvõlgnike kohustused olid tekkinud riigi vahendatud energeetikalaenust.
“Kogu soojamajanduse rekonstrueerimiseks oleme võtnud neli laenu, kahte neist tasume usinasti,” ütles Orissaare vallavanem Raimu Aardam.
Ta möönis, et ka teised 1993. aastal võetud energeetikalaenud, kokku 3,5 miljonit krooni, tuleb tagastada “Algselt oli plaan laen aasta pärast selle võtmist RIP – i summadest tagasi maksta. Aga see jäi ja jäi,” tunnistas Aardam.
Vallavanema sõnul on laenu üle käinud ministeeriumiga kirjavahetus, vald on pakkunud välja maksegraafiku, mille kohaselt algaks laenu tasumine 2004. aastal.
“Oleme teinud omad ettepanekud, laen makstakse tagasi soojamüügist, mis on reaalne. Vald oma eelarvest laenu maksma pole võimeline,” rääkis Aardam, kelle sõnul ei ole vallale riigitoetuse arvelt tasaarvelduse tegemine vastuvõetav.
“Kui tänane riigi tugi on selline, et sest piisab vaid äraelamiseks, siis on sealt raske midagi ära võtta,” sõnas vallavanem ja lisas, et iga laenujuhtu käsitletakse ikka eraldi.
2000. aasta lõpus olid kohalikud omavalitsused kokku laenanud 1,6 miljardit krooni, kui suur osa sellest on võlgnevus riigile, polnud hetkel rahandusministeeriumile teada.
MEHIS TULK

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelPäästeteenistuse info
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised