-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Esimene Lennuki pudelpost tõi vastuse

Saarlaseni jõudnud kaardil teatab saksa abielupaar Elke ja Dieter Sebold Düsseldorfist, et leidsid purjekalt Lennuk merre lastud pudelposti Taani saare Vorupori rannast 16. märtsil kell 12.10. “See on väga meeldiv leid,” seisab kaardil.
Heiti Rebane on saadud vastuse üle rõõmus.
“Saadan neile kirja, tänan kaardi eest ja kutsun Saaremaale külla,” lausus purjetamisveteran. Rebane annab sündmusest teada ka kapten Mart Saarsole, kellel on olemas eraldi zurnaal andmetega kirjade merre laskmise aja ja koordinaatidega.
“Kui Lennuk Pirital sadamasse jõudis, kandis Saarso mulle ette, et kõik kirjad on Aafrikast Euroopani pudelites merre lastud,” märkis Rebane, kes loodab pudelposti liikumisest veelgi andmeid saada.
“Kui ma kümme vastust saan, siis on küll,” lisas ta, avaldades lootust, et mõni kiri ka Lõuna – Ameerikasse välja jõuab.
Taani saare rannast meepurgis leitud kiri oli neljakümnest viimane ja Lennuki meeskond lasi selle merre Taani väinades. Maailmamere avarustele pudelis lastud kiri sisaldab sõnumit ümbermaailmareisil viibinud jahi Lennuk, kapten Mart Saarso ja Kuressaare Jahtklubi kohta.
Heiti Rebase sõnul oli Lennuki viimase, 2000 meremiili pikkuse teekonna pudelpostiga tähistamine ainulaadne võimalus tutvustada maailmale Eesti purjeka merereisi ja Eesti purjetamist.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised