-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Deklaratsioonide esitamise aeg jõuab lõpule

Saare Maakonna Maksuameti direktori Olev Martinsoni sõnul on saarlased praeguseks esitanud ligi 8000 täidetud blanketti. Nendest oli reedeks käsitsi arvutisse sisestatud 4830. Interneti teel oli esitatud 325 deklaratsiooni.
Direktor prognoosib Saare maakonna kohta 11 000 – 12 000 üksikisiku tuludeklaratsiooni. Martinsoni hinnangul ei ole deklaratsioonide arv tänavu suurenenud, kuid iga aasta probleem on see, et paljud jätavad selle töö viimase nädala peale.
“Juba eelmisel nädalal käis rahvast väga tihedalt ja ma kujutan ette, et sel nädalal on veelgi rohkem käijaid,” ütles Martinson. Ka posti teel laekuvate deklaratsioonide arv on viimastel päevadel märgatavalt kasvanud.
Enam kui ühelt tööandjalt tulu saanud isikud on kohustatud selle deklareerima.
Tuludeklaratsiooni esitamata jätmise korral on võimalus isikut halduskorras karistada trahviga kuni 100 päevapalga ulatuses.
Kuigi vaid ühest töökohast tulu ja haigekassast hüvitist saanud isik tuludeklaratsiooni esitama ei pea, võib selle esitamisest siiski kasu olla, kui haigus on kestnud üle kuu aja. Sel juhul on lootust teatud osas tulumaksu tagasi saada.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised