-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Tööd alustas Saaremaa võimsaim pesumaja

“Kuna sanatooriumi pesupesemismahud on seoses uue hoone avamisega tunduvalt kasvanud, leidsime kuu aega tagasi, et mõttekas on ehitada oma pesumaja,” ütles sanatooriumi juhataja Enn Rettau.
Eile avatud pesumaja on ehitatud sanatooriumi vana hoone restorani endistesse laoruumidesse. Tehnika viimase sõna järgi sisustatud pesumaja suudab kahe vahetusega pesta 565 kg pesu ööpäevas. Sanatoorium ise annab pesu 290 – 300 kg ööpäevas ja rahuldab nädalas oma vajadused 2,5 päevaga. Ülejäänud aega saab kulutada teiste klientide teenindamisele.
“Olen töötanud varem kahes pesumajas ja võin julgesti öelda, et see siin on Saare maakonna võimsaim ja kõige parema tehnikaga sisustatud pesumaja,” kinnitas pesumaja juhataja Merle Tamjärv.
Pesumaja sisustus on Itaalia – Belgia päritolu.
“See on hea, et seadmed on täiesti uued, see annab garantii. Peamine näitaja on masinate ökonoomsus,” lisas Tamjärv.
Sanatooriumi nõukogu esimehe Prits Libliku sõnul lisandub pesumajale lähiajal veel keemiline puhastus. Koos keemilise puhastusega läheb pesumaja maksma umbes 1,8 – 2 miljonit krooni. Ehituse peatöövõtja on Tesman AS.
Ehitustööd vana ravikorpuse juures veel ei lõpe
Suve alguseks valmib sama suur ujula kui uues majas, juurde tulevad jõusaalid ja masseerimisruumid. Mudahoidlapealses juurdeehituses leiab koha nelja rajaga bowlingusaal. Uue ilme saavad hoonete välisseinad. Plaanitav tenniseväljaku ehitamine nihkub järgmisesse aastasse.
Uudisena nimetas Prits Liblik sedagi, et nädal tagasi ostis sanatoorium endale lähedal asuva 14 – kohalise Tammetõru majustuskoha.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised