-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Muulased õppisid kaunite kunstide abil eesti keelt

Keelelaagri korraldaja Helgi Saar sõnas, et ehkki lõppenud keelelaager oli Saaremaal korraldatutest juba viies, võeti laager talveajal ette esmakordselt.
“Tavaliselt on keelelaagrid toimunud ikka suvel, ent kui mitte – eestlaste integratsiooni sihtasutus pakkus meile seekord välja võimaluse oma laagrit kevadisel koolivaheajal korraldada, otsustasime siiski proovida,” selgitas ta.
Talvine laager eeldas ka tavapärasest erinevat õppevormi – seega otsustati noortele muulastele eesti keelt õpetada tubase tegevuse kaudu. Hommikuti viidi gruppides läbi otsest keeleõpetust, pärastlõunati veetsid muulased koos kohalike lastega aega kunsti -, meisterdamis -, näitlemis -, spordi -, laulu – ja tantsutundides. Praktilist keeleoskust said vene lapsed lihvida ka peredes elades, samuti käidi vaatamas ja õpiti ise selgeks esimene stseen Kuressaare linnateatri etendusest “Tuulte tallermaa”.
“Selline tegevus sundis vene lapsi suhtlema nii eesti laste kui õpetajate ja lapsevanematega ning selle tulemusena sõbrunesid lapsed omavahel kiiremini kui tavaliselt,” märkis Saar, kelle sõnutsi poleks laagri töö nii ladusalt sujunud suurepäraste õpetajate – abilisteta.
“Suur tänu tuleb öelda kunstiõpetajale Anne Tootmaale ja muusikaõpetajale Malle Valdile, samuti peotantsuõpetajatele Hilja ja Kaarel Kitile ning kõigile teistele saarlastele, kes meid aitasid.”
Laager lõpetati eesti ja vene laste ühise kunstinäituse ja kontserdiga, aprilli alguses sõidavad aga Kaali lapsed Tallinna vastukülaskäigule. Keelelaagri jätkuosas elavad eesti lapsed vene peredes, koos käiakse teatris, Eesti Televisioonis ja linnaga tutvumas.
Kaalis keelelaagris valminud klaasimaalide näitus pannakse vaatamiseks üles ühte Tallinna vene kooli.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised